Ob tem je podala več priporočil in pozvala k izboljšanju ukrepov za zagotavljanje zdrave starosti.
Ta trend v evropski regiji WHO-ja pomeni nove družbene, gospodarske in zdravstvene izzive, zaradi katerih se je treba osredotočiti na zdravo staranje, da bi ublažili posledice staranja prebivalstva, so pri WHO-ju zapisali ob objavi poročila.
Poročilo poudarja vlogo telesne dejavnosti in kakovosti prehrane kot ključnih dejavnikov, ki vplivajo na zdravje posameznikov. Ob tem WHO opredeljuje ključne ukrepe za starejše odrasle, s katerimi lahko izboljšajo svoje zdravje.
Med njimi je denimo uživanje več sadja in zelenjave ter malo ali skoraj nič zelo predelanih živil, ki vsebujejo veliko sladkorja, soli in nasičenih maščob. Kot primer dobre prakse navajajo sredozemski način prehranjevanja.
Poleg tega priporočajo najmanj 150 minut zmerne telesne dejavnosti na teden, s čimer "ohranjamo ravnotežje in gibljivost ter zmanjšujemo izgubo mišične mase in kostne gostote".
WHO opozarja tudi, da imajo oblikovalci politik veliko odgovornost pri pripravi na demografske spremembe, s katerimi se spopada Evropa.
Ob tem priporoča poenotenje sistemov zdravstvenega nadzora, spodbujanje telesne dejavnosti skozi različne socialne programe in izobraževanje o kakovosti prehrane v šolah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje