Napadalec, čigar imena niso objavili, je po napadu v tovarni pobegnil s svojim avtomobilom, izsledili pa so ga trije državni policisti Marylanda, ki so se z njim zapletli v strelski obračun.
Pri tem sta bila ranjena policist in osumljenec za strelski napad. Nagib napada za zdaj ni znan. So pa napadi razočaranih delavcev na svoja podjetja v ZDA skoraj tako pogosti kot strelski napadi na šolah.
Napad se je zgodil v podeželskem kraju Smithsburg s 3000 prebivalci, ki leži zahodno od predsedniškega letovišča Camp David.
Policija v Marylandu je pri napadalcu na tovarno našla pištolo. Medtem ko mladi morilci po šolah običajno streljajo s polavtomatskimi puškami, pa pri napadih na delovnih mestih pogosto uporabljajo pištole.
Demokratski zvezni senator iz Marylanda Chris Van Hollen je po napadu pohitel z napovedjo ukrepanja proti orožju, vendar pa žalostna dejstva kažejo, da gre le za dobre namene, saj reforme niso mogoče niti po množičnih strelskih pobojih otrok.
Predstavniški dom kongresa je v luči zadnjega pokola 19 otrok in dveh učiteljic v Uvaldeju v Teksasu z demokratsko večino potrdil predlog zakona o reformah, vendar bo ta obtičal v senatu.
Tam je razmerje moči 50 proti 50 in republikanci predloga predstavniškega doma ne nameravajo potrditi. Pogajanja o reformi sicer potekajo, vendar bo ta, če bo vendarle prišlo do dogovora, veliko šibkejša in ne bo zmanjšala nasilja. Orožarski lobi s pomočjo republikancev namreč vedno poskrbi, da se pravica do orožja ne omeji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje