Stranka Akcija nekdanjega ministra Calende je pred dnevi izstopila iz levosredinskega zavezništva. Renzi na drugi strani vodi stranko Živa Italija. Politika sta danes dosegla dogovor o povezovanju njunih strank na volitvah 25. septembra.
Kot je po poročanju italijanske tiskovne agencije Ansa povedal Calenda, se z Renzijem osebno ni srečal, je pa z njim govoril po telefonu, pri čemer je bil "dosežen dogovor o temeljnih vprašanjih". Za televizijo La7 je povedal, da zdaj tečejo pogovori o drugih pomembnih vprašanjih. Voditelja naj bi se srečala danes, da potrdita dogovor.
Njun t. i. tretji pol, ki je med levosredinskim in desnosredinskim blokom, po javnomnenjskih anketah trenutno uživa štiriodstotno podporo. Vendar pa je Calenda optimističen, da bodo uspeli odvzeti nekaj glasov desnosredinski stranki Naprej Italija nekdanjega premierja Silvia Berlusconija, ki ima podobno volilno telo, še navaja Ansa.
Akcija je v nedeljo izstopila iz levosredinskega zavezništva, v katerem je vodilna Demokratska stranka (PD) Enrica Lette, potem ko sta se zavezništvu pridružili levičarski stranki Italijanska levica in Zelena Evropa.
"Sredinski tabor bi lahko bil veliko presenečenje volitev. Močan sredinski blok bi lahko prosil (nekdanjega premierja Maria) Draghija, da ostane na položaju premierja," je po poročanju medijev dejal Renzi. Volivcem bi lahko po njegovem prepričanju ponudil alternativo populističnemu desnemu kot tudi levemu taboru, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
Renzi, ki je bil premier med letoma 2014 in 2016, je dejal, da ga ne skrbi, kdo naj vodi sredinsko zavezništvo – on sam ali Calenda. "To je zadnja od mojih težav," je dejal v torek po poročanju APA.
Desnosredinsko zavezništvo, ki mu pripadajo Bratje Italije, Liga in Naprej Italija, ima glede na ankete največ možnosti za zmago na septembrskih volitvah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje