V Sočiju, ki bo olimpijske igre gostil med 7. in 23. februarjem, bodo vendarle dovoljeni protestni shodi in demonstracije, a le na lokacijah, ki jih bodo odobrile lokalna policija in oblasti v Sočiju. Te bodo tudi določile največje dovoljeno število ljudi na protestih.
Podobne ukrepe je sprejela Kitajska med olimpijskimi igrami v Pekingu leta 2008.
Putin je sicer z avgustovskim dekretom prepovedal vse shode in proteste, ki ne zadevajo olimpijskih iger v Sočiju. Po tistem dekretu bi prepoved veljala vse od 7. januarja pa do 21. marca. Soči bo namreč med 7. in 16. marcem gostil tudi paraolimpijske igre.
Rusija se že nekaj mesecev intenzivno ukvarja z varnostnimi ukrepi med olimpijskimi igrami. Po nedavnih napadih v Volgogradu, v katerih je umrlo 34 ljudi, se je pojavila bojazen, da bodo skrajneži poskusili samomorilske napade izvesti tudi v Sočiju.
Predsednik Putin je ravno zdaj v obmorskem letovišču, kjer bo osebno opravil ogled olimpijskih objektov in infrastrukture.
Lani je bilo v Rusiji kar nekaj protestov, uperjenih proti predsedniku Putinu. Protestniki so nasprotovali njegovi že tretji izvolitvi na mesto predsednika, poleg tega pa ga krivijo za vedno hujšo represijo v državi, ki je po mnenju nekaterih najhujša po razpadu Sovjetske zveze.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje