Napoved, da bo Rim 11. maja letos stresel močan potres, je prišla iz ust znanstvenika Raffaeleja Bendandija, ki je umrl pred 30 leti. V svoji karieri je pravilno napovedal že številne potrese, med njimi tudi potres, ki je leta 1923 pod seboj pokopal več kot 1.000 ljudi, in tako sta njegova prepoznavnost in verodostojnosti rastli.
Bendandi, ki si je svoje ime ustvaril v 20. in 30. letih prejšnjega stoletja, je verjel, da lahko potrese napovemo glede na premikanje planetov, Sonca in Lune. Nad njim je bil izjemno navdušen celo nekdanji italijanski voditelj Benito Mussolini, ki mu je podelil odlikovanje. Bendadni je umrl leta 1979.
Prebivalce Rima zajela panika
V zadnjih tednih so se pogovori med prebivalci prestolnice, poročila na televiziji, članki v medijih ter blogi in objave na socialnih omrežjih gibali le okoli napovedanega potresa, saj Italija še vedno ni pozabila uničujočega potresa v L'Aquili leta 2009.
Številni strokovnjaki in agencije so skušali zavrniti napovedi in ljudi prepričati, da se to ne bo zgodilo, saj naj potresov ne bi mogli napovedati, a ni pomagalo. Tudi varuhi Bendandijevih dokumentov so izdali uradno izjavo, da znanstvenik nikjer ne omenja potresa 11. maja 2011, a ljudje verjamejo govoricam, da je to Bendandi napovedal pred smrtjo.
Mesto je zajela panika, številni prebivalci Rima pa dvomijo o večnosti večnega mesta, zato so zaradi napovedi zapustili mesto. BBC tako poroča, da naj bi na 11. maj dopust vzelo kar 18 odstotkov Rimljanov, mesto pa naj bi zapustilo več tisoč ljudi.
Več potresov, a nobenega uničujočega
Dopoldne je Italijo sicer streslo okoli 20 potresov, a je za to državo povsem normalno. Med njimi ni bilo nobenega močnejšega sunka, kaj šele uničujočega, kot ga je za današnji dan za Rim napovedoval pokojni znanstvenik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje