Zucker je CNN prevzel leta 2013. Foto: Reuters
Zucker je CNN prevzel leta 2013. Foto: Reuters

"V času preiskave Chrisa Cuoma so me vprašali o soglasnem razmerju z najtesnejšo sodelavko, s katero sem delal več kot 20 let. Priznal sem, da se je razmerje z leti razvilo, kar bi moral prijaviti, ko se je začelo, vendar nisem. Nisem imel prav in zaradi tega danes odstopam," je sporočil Zucker.

Sodelavke ni omenil, vendar gre za vodjo marketinga pri CNN-u Allison Gollust, ki ostaja pri CNN-u. "Z Jeffom sva bila tesna prijatelja in poklicna partnerja 20 let. Pred kratkim se je v času pandemije covida-19 najino razmerje spremenilo. Obžalujem, da tega takrat nisva razkrila. Izjemno sem ponosna na svoje delo pri CNN-u in se veselim nadaljevanja odličnega dela, ki ga opravljamo vsak dan," je sporočila Gollust.

Preiskava Chrisa Cuoma je bila posledica preiskave njegovega brata, nekdanjega guvernerja New Yorka Andrewa Cuoma, ki je moral odstopiti s položaja zaradi obtožb o spolnih nadlegovanjih. Chris Cuomo je bratu pomagal pri obrambi in zaradi tega so mu pri CNN-u pokazali vrata.

Zucker je prišel k CNN-u z ameriške televizije NBC, kjer se je povzpel s položaja producenta jutranje oddaje Today na položaj predsednika uprave celotne družbe. Pod Zuckerjem je CNN uvedel pristop, da so najpomembnejša dejstva in je bil zaradi tega v vojni z nekdanjim predsednikom ZDA Donaldom Trumpom.

Trump je CNN neusmiljeno napadal in to nadaljuje tudi danes, televizija pa mu vrača udarce. Zucker je zaradi tega postal tarča osebnih napadov Trumpa in njemu privrženih medijev, kot je ameriška televizija Fox News.

CNN je v svoji vojni s Trumpom včasih tudi prehiteval z objavami nepotrjenih informacij, vendar pa je v nasprotju s Trumpom napake potem javno priznal, kar potrjuje tudi Zuckerjev odstop.

Trump, za katerega je Washington Post v štirih letih njegovega predsedniškega mandata odkril več kot 30.000 lažnih in zavajajočih izjav, tega do zdaj ni storil še nikoli.