Zbrani, ki so nosili rumene transparente z napisi "Vsak ima pravico živeti", so bili del gibanja organizacije Poor People's Campaign. S shodom so hoteli opozoriti na težave, ki v ZDA pestijo vse več ljudi, ki živijo na robu preživetja.
Te so povezane z neustreznim zdravstvenim in nepremičninskim sistemom, nasiljem, povzročenim s strelnim orožjem, pravico do prekinitve nosečnosti in delovnimi razmerami.
"140 milijonov nas je takih, ki smo revni ali z nizkimi dohodki, smo skupaj in ne bomo več tiho," je dejala Liz Theoharis iz organizacije Poor People's Campaign.
Ravno zdaj so delavci v Applu v ameriški zvezni državi Maryland ustanovili prvi sindikat tega podjetja v ZDA v želji, da bi bili pri delodajalcu uslišani glede delovnih razmer, urnika in samega plačila.
Mnogi udeleženci shoda so nosili transparente z napisom "Domovi in ne brezpilotni letalniki" (Homes not drones), "Zdrobimo kapitalizem skupaj" ter "Reparacija ne okupacija".
"Mi nismo vstaja, mi smo obnova!" je prepričan William J. Barber II, pridigar in škof iz Severne Karoline in soustanovitelj skupine Poor People’s Campaign ali Kampanja revnih, ki jo je že leta 1968 kot gibanje organiziral Martin Luther King ml.
Poleg vsakodnevnih tegob, ki jih doživljajo revni v ZDA, "pa je na vidiku najhujša inflacija v zadnjih štirih desetletjih, ki bo še dodatno obremenila tiste, ki imajo že zdaj težave pri nakupu živil, plačevanju plina ali najemnini," je dejal Barber, ki želi z gibanjem združiti ljudi vseh ras ter etičnih in verskih ločin, "kot je to naredil King, ki je dvignil moralno raven" družbe in mobiliziral revne, ki so imeli kritično maso za politične spremembe tako v Beli hiši kot v ameriškem kongresu, piše Washington Post.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje