To je precej razburilo kritike nekdanjega kanclerja Gerharda Schröderja, saj je pred kratkim zasedel mesto vodje konzorcija, ki bo pod Baltskim morjem gradil naftovod med Rusijo in Nemčijo, po katerem naj bi tekel plin Gazproma.
Schröder je za nemški poslovni časopis Handelsblatt zanikal, da bi kar koli vedel o jamstvih vlade Gazpromu. Slednji pa je zagotovil, da garancij nemške vlade ne bo uporabil za pridobitev potrebnih financ za izgradnjo plinovoda, ki bo v 51-odstotni lasti Gazproma in dveh nemških podjetij.
Posredovalo tudi sodišče
Zaradi kritik je moralo posredovati tudi sodišče, ki je utišalo kritike Schröderja. Zapisalo je, da je posle z Gazpromom sklepal nemški kancler in ne Gerhard Schröder kot posameznik.
Zato po mnenju sodišča ni mogoče reči, kot to trdijo kritiki nekdanjega kanclerja, da je Schröder Gazpromu najprej ponudil poceni posel, nato pa se mu pridružil. Ob tem je sodišče še zapisalo, da imajo kritiki vso pravico izražati svoje mnenje na korekten način.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje