Po južnokorejskih navedbah naj bi Severni Korejci štiri južnokorejske in tri kitajske ribiče že zaslišali, ker naj bi nezakonito vstopili v severnokorejsko ekonomsko cono.
Po podatkih južnokorejske obalne straže ni povsem jasno, kje v Japonskem morju se je med incidentom nahajala južnokorejska ladja, ki trenutno pluje proti pristanišču Songjin na severovzhodu Severne Koreje.
Nadaljevanje primera Čeonan?
Seul je severno sosedo že pozval k čimprejšnji vrnitvi zasežene ladje. Vprašanje pa je, kako hitro se bo zaplet razrešil zaradi napetosti, ki zadnje čase vladajo med Korejama. Ti so se posebej zaostrili po marčevskem napadu na južnokorejsko vojaško ladjo Čeonan, pri čemer je bilo ubitih 46 južnokorejskih mornarjev. Šlo naj bi za napad severnokorejske podmornice s torpedom, vendar Pjongjang zavrača odgovornost.
Južni Korejci vadijo na zahodu
Na napetost v odnosih med sosedama pa so vplivale tudi nedavne južnokorejsko-ameriške vojaške vaje. Trenutno pa južnokorejska mornarica na kraju potopitve Čeonana v Rumenem morju izvaja še posebno protipodmorniško vajo, v kateri sodeluje 29 ladij, 50 letal in več kot 4.500 pripadnikov vojne mornarice.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje