Več sirskih tankov je ob zori vdrlo v mesto Homs, je dejal prvi mož Sirske skupine za človekove pravice Rami Abdel Rahman. Po mestu naj bi se slišalo tudi streljanje. Skupina poroča tudi o aretacijah v obmorskem mestu Latakija, kjer so oblasti pridržale tudi številne mladoletnike.
V Siriji komisija Združenih narodov
Aktivisti ob tem navajajo, da se je število petkovih posredovanj sirskih varnostnih sil povzpelo na 33. V teh dneh naj bi sicer Sirijo obiskala humanitarna misija Združenih narodov, ki se bo na lastne oči prepričala o posledicah ravnanja oblasti s protestniki.
Svet ZN-a za človekove pravice je sicer v četrtek objavil poročilo, v katerem je opozoril na hude kršitve človekovih pravic v Siriji. Nasilne zadušitve protestov v Siriji sirskih varnostnih sil, ki so med drugim izvajale usmrtitve civilistov in mučile zapornike, bi lahko pomenile zločin proti človečnosti, med drugim ugotavlja poročilo.
Turčija ne vidi enotne sirske opozicije
Novo nasilje nad civilisti v Siriji se izvaja kljub zagotovilu predsednika Bašarja Al Asada generalnemu sekretarju ZN-a Ban Ki Munu, da so vojaške operacije v mestih, kjer potekajo protesti, ustavljene. Evropske države in ZDA so sicer v četrtek sirskega predsednika pozvale k odstopu.
Nekoliko drugače so se odzvali v Rusiji in Turčiji. Da Rusija ne deli mnenja EU-ja in ZDA glede Al Asada, je navedlo zunanje ministrstvo v Moskvi. Uradna Ankara pa je poudarila, da mora klic za odhod Al Asada priti od sirskega ljudstva. "Sirska opozicija ni enotna in doslej nismo slišali skupnega poziva Sircev k odhodu Al Asada, kot je bilo to v Egiptu in Libiji," pravijo turške oblasti.
Posnetek vdora tankov in oklepnikov v Homs
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje