"Volitve so bile odločene predvsem zaradi skrbi nad gospodarstvom, strahu pred izgubo delovnih mest in stanovanj ter zaradi finančne varnosti družin, doma in po svetu," je v imenu ameriških katoliških škofov dejal kardinal Francis George in s temi besedami povzel njihov strah, da bi lahko izid nedavnih predsedniških volitev pomenil podporo zveznim zakonom, ki bi lahko spremenili vse odločitve posameznih držav glede občutljivega vprašanja splava.
"Če bodo volitve ideološko napačno razumljene kot referendum o splavu, potem bo nemogoče doseči enotnost, za katero so se v tem času krize zavzeli novoizvoljeni predsednik Obama in vsi Američani," je dejal vodja ameriške škofovske konference in dodal, da bi agresivna politika v podporo splavu lahko za stalno odtujila na milijone ljudi in posegla v svobodo verskih prepričanj.
Ameriške statistike kažejo, da je Obama osvojil 52 odstotkov glasov katoliških volivcev, medtem ko jih je njegov republikanski tekmec John McCain dobil 47, čeprav so nekateri škofje odkrito pozivali proti glasovanju za demokratskega kandidata zaradi njegovega prepričanja, da se imajo ženske pravico same odločiti za splav.
Nikar "slabega" zakona
Kardinal George se je dotaknil tudi prelomne odločitve ameriškega vrhovnega sodišča iz leta 1973 (Roe vs. Wade), s katero so uzakonili splav. Po njegovih besedah gre za "slab zakon", ki bi lahko svoje mesto dobil v zakonu o svobodni izbiri, katerega zadnjo različico je ameriški kongres obravnaval na svoji zadnji seji.
Škofje se bojijo, da bi s tem padle še zadnje omejitve pri odločitvah o splavu, ameriški davkoplačevalci pa bi bili prisiljeni s svojim denarjem plačevati in promovirati splav. Tako bi bila po njihovem mnenju zatrta velika prizadevanja za zmanjšanje števila splavov v državi.
G. V.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje