
"Papež Frančišek je bil vest sveta, njegov glas je segal daleč prek meja Cerkve, segal je do človeka, posebej do tistega človeka, ki je največkrat preslišan," je dejal premier Robert Golob. Dodal je, da je papež ves čas dosledno zagovarjal milost in sočutje, po čemer se je razlikoval od marsikaterega papeža doslej.
"Zapomnili si ga bomo kot človeka, ki je videl sočloveka, ki je delal za mir," pa je dejala predsednica republike Nataša Pirc Musar. Dodala je, da mu miru ni uspelo doseči, da pa upa, da bo njegovo sporočilo "prišlo na srce in dušo tistim, ki se danes pogajajo za mir na svetu".
Premier Golob je izrazil željo, da bi bil današnji pogreb papeža začetek tega, da se kot človeštvo zazremo sami vase, prenehamo nesmiselne vojne, se vsi zavežemo miru in temu, da bomo sodelovali med seboj kot ljudje.
Želi tudi, da bi pogovori pripeljali najprej do tajnega premirja in potem do miru tako v Ukrajini kot tudi na Bližnjem vzhodu. "Dokler potekajo pogovori, upanje ni izgubljeno," je prepričan premier Golob.
Predsednica republike je tudi potrdila, da je ob robu pogreba srečala ameriškega predsednika Donalda Trumpa in njegovo soprogo Melanio. "Vesela sem, da sem lahko obema stisnila roko," je dejala.
Ob tem je poudarila, da ima Trump, ki se je danes ob robu pogreba sešel z več voditelji, veliko odgovornost, saj vodi najmočnejšo državo na svetu. Upa, da so mu vsi državniki, s katerimi se je danes pogovarjal, povedali, naj se še naprej trudi in naj ne obupa.
V Sloveniji je danes dan žalovanja za papežem Frančiškom. Zastave so spuščene na pol droga. Zvonovi v slovenskih cerkvah, ki so se oglasili že ob novici o papeževi smrti, pa so ob uri pogreba zvonili 15 minut.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje