Foto:
Foto:
12. aprila je bila prva obletnica atentata na tedanjega srbskega predsednika Zorana Djindjića.

Med uradno preiskavo so namreč ugotovili, da je bilo v času atentata na Djindjića moč slišati dva strela.

Svojo zgodbo o treh strelih je že nekajkrat podrobno pojasnil v pogovorih za srbske medije lansko jesen, ko je okreval po operaciji. Sumil je, da so na Djindjića streljali z dveh različnih položajev, to pa so zatrjevali tudi nekateri beograjski mediji. V torek je prvi pred sodiščem o tem spregovoril vodja premierjeve telesne straže Milan Veruović, ki je bil v usodnem trenutku tik ob Djindjiču in tedaj tudi sam huje ranjen.

Priči zločina - Srdjan Drobnjak in Jovan Djurić - sta tako kot dosedanje priče zatrdila, da sta najprej slišala dva povezana strela, nekaj sekund zatem pa še tretjega. O treh strelih so v sredo pred sodiščem pričali Djindjićev voznik in eden od pripadnikov njegove telesne straže Aleksandar Bjelić, pa tudi Dražen Nastić, ki je v posebnem avtomobilu vozil druge varnostnike.

Tretji strel prišel iz neznane smeri
Od kod naj bi prišel tretji strel, očividci na sodišču niso vedeli povedati, a za prva dva vsi domnevajo, da je prišel iz smeri poslopja, za katerega je med preiskavo ugotovljeno, da je bil v njem drugoobtoženi Zvezdan Jovanovič, tedanji namestnik poveljnika lani razpuščene posebne policijske enote JSO.

Jovanovič je po aretaciji aprila lani med preiskavo najprej priznal, da je iz sobe omenjenega poslopja ustrelil Djindjiča, a se je pozneje odločil za obrambo z molkom, tako da tudi na nedavnem poskusu zaslišanja pred posebnim sodiščem ni želel dati nobene izjave.

Umora Djindjića in Kennedyja podobna
Posamezni beograjski časniki so zaradi spornega števila strelov in domnevnih drugih pomanjkljivosti v preiskavi Djindjićev umor primerjali z atentatom na ameriškega predsednika Johna F. Kennedyja leta 1963, Jovanoviču pa so namenili vlogo Leeja Oswalda, katerega vloga naj bi bila, da preiskovalce spelje na napačno sled.