V četrtek so tovrstne operacije začasno odpovedali na pediatrični kliniki v Zürichu, dan pozneje pa je sledila še napoved bolnišnice v mestu St. Gallen, kjer bodo dokončno odločitev sprejeli po poletnih počitnicah.
"Smo v postopku ocenjevanja zakonskega in etičnega stališča v Švici," je pojasnil predstavnik klinike v Zürichu Marco Stuecheli. Dodal je še, da kljub vsemu verjetno njihova odločitev ne bo vplivala na obrezovanje dečkov Švici, ki je sicer plačljivo.
Večina Judov namreč postopek opravi pri posebnih zdravnikih v njihovi skupnosti, medtem ko njegova bolnišnica izvede le enega ali dva postopka verskega obrezovanja na mesec.
Merklova: Odločitev sodišča škodila ugledu Nemčije v tujini
Sodišče v Kölnu je pred tremi tedni sprožilo val protestov po vsej državi, ko je obrezovanje nekega mladoletnika označilo kot telesno poškodbo. Tako v islamu kot pri Judih je obrezovanje dečkov pomemben obred z dolgoletno tradicijo.
Številni nemški politiki s kanclerko Angelo Merkel na čelu so opozorili, da je odločitev sodišča škodila ugledu Nemčije v tujini. Nemški bundestag je v četrtek tudi sprejel simbolično izjavo, v kateri je podprl uzakonitev verskega obrezovanja in vladi naložil, da do jeseni pripravi ustrezno zakonodajo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje