Za 14 minut so ustavili promet, ljudje so obstali na ulicah, kamor so prišli tudi nekateri zaposleni in študenti. Ob izražanju solidarnosti z družinami in bližnjimi umrlih, pa tudi treh ranjenih, ki so še vedno hudo poškodovani, so znova zahtevali odgovornost, je iz Novega Sada poročal RTV-jev dopisnik Boštjan Anžin.
Predstavniki opozicije so pred železniško postajo, pa tudi pred parlamentom v Beogradu razvili črno platno, v zrak so spustili 14 balonov, na katerih je pisalo Korupcija ubija. Zahtevajo, da se odgovorni za nesrečo kaznujejo, protestnike, ki so jih priprli, pa da nemudoma izpustijo, saj da med njimi ni tistih, ki so sodelovali v nasilju.
Prepričani so, da bi moralo primer prevzeti tožilstvo za organiziran kriminal, ne pa novosadsko, ki nima zadostnih kapacitet, trdijo tudi, da se uničujejo dokazi. Med preiskavo je bilo zaslišanih že več kot 70 ljudi, vendar za zdaj niso proti nikomur sprožili postopkov. Najprej morajo odkriti vzroke za nesrečo, pravijo, šele nato bodo lahko iskali odgovorne.
Opozicija zahteva tudi odstop novosadskega župana in premierja, razkritje tajnih pogodb s kitajskim konzorcijem, ki je obnavljal postajo in revizijo velikih infrastrukturnih projektov zadnjih 10 let.
Premier Miloš Vučević je prepričan, da opozicija tragedijo zlorablja za poskus nasilnega prevzema oblasti, obtožuje jo, da grozi tožilstvu. Zavrača, da bi bil kdo v političnem vrhu soodgovoren za nesrečo, a sporoča, da odstop ministra za promet in infrastrukturo ni bil zadnji.
Aktivisti, jezni na vlado in razočarani nad opozicijo, bodo v nedeljo za šest ur blokirali promet pred novosadsko železniško postajo, opozicija pa namerava sprožiti postopka za odpoklic novosadskega župana in nezaupnico srbski vladi, a realnih možnosti za uspeh nima, je še poročal Anžin.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje