Facebook je pred ameriškimi predsedniškimi volitvami leta 2016 zasebne podatke uporabnikov brez njihovega dovoljenja izkoriščal za politične analize po naročilu kampanje Donalda Trumpa.
Poleg tožbe pravosodnega ministrstva Facebook preiskuje tudi Zvezna komisija za trgovino (FTC). Facebook je na novico o tožbi Washingtona pripomnil, da zadevo preučuje in se veseli nadaljnjega sodelovanja s pravosodnim ministrom Washingtona in drugimi.
Ameriški analitiki menijo, da gre šele za prvo v vrsti podobnih tožb in ukrepov proti Facebooku, ki je pri zaščiti zasebnosti uporabnikov v najmanjši meri malomaren ali pa s tem namerno služi, kar bo prineslo kazni.
Zloraba zasebnih podatkov
Po izbruhu škandala s Cambridge Analytica se težave za Facebook niso nehale. Prejšnji teden je moral priznati, da so aplikacije zunanjih podjetij dobile dostop do fotografij 6,8 milijona uporabnikov, v torek pa so prišle na dan nove podrobnosti o tem, kako Facebook deli zasebne informacije s podjetji, kot je Amazon.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje