"Gre za nove obraze, čeprav kandidirajo v stranki, ki ima dolgoletno tradicijo," je na novinarski konferenci povedal predsednik DeSUS-a Karl Erjavec. Poudarja, da je na kandidatni listi tudi veliko mladih kandidatov, saj so bistveno pomladili listo v primerjavi s prejšnjimi volitvami. "Imamo pa tudi kar 42 odstotkov ženske kvote," je izpostavil Erjavec, kar pomeni, da presegajo zakonsko mejo.
Dodal je še, da tehnična opravila že potekajo. Za kampanjo bodo namenili približek znesku, ki so ga porabili v kampanji pred volitvami leta 2008. Ne nameravajo vzeti posojila, financirali se bodo iz lastnih virov, upajo pa tudi na donatorje.
V kampanji bodo uporabili plakate, letake, prav tako bodo izdali eno številko novic.
Program sprejet že na kongresu stranke
Erjavec je spomnil, da je bil volilni program sprejet na kongresu stranke. Je pa ta program po njegovih besedah tudi izhodišče pred volitvami in tudi po 4. decembru, če "bo stranka odločala o tem, ali sodeluje v vladi oz. novi koaliciji". Ob tem je dodal, da med drugim zagovarjajo interese upokojencev, so proti zamrznitvi pokojnin, za gradnjo tretjega pomola, obnovo železnic, poudarek dajejo kmetijski politiki in omogočanju samooskrbe, so za nove energijske objekte, za TEŠ 6 - vložki, ki so bili dani, so namreč po njihovem mnenju preveliki, zato ne vidijo možnosti, da se projekt ustavi - in tudi sicer bodo vodili takšno politiko kot v zdajšnjem mandatu.
Na kratko je Erjavec še strnil: "Zavzemamo se za čim več sociale, javno zdravstvo in javno šolstvo." Prav tako pa je poudarek nujen na področju pravne države, saj so "potrebne določene spremembe v pravnem sistemu". Kot eno izmed rešitev v stranki vidijo poskusne mandate za nove pravosodne kandidate. "Če bo nova vlada, bo potrebna tudi politična volja, da se sankcionira tiste, ki so pokradli premoženje. Če bi obstajala politična volja, pa bi to tudi lahko uredili s trenutno zakonodajo," je še povedal predsednik stranke.
O sodelovanju: "Z vsakim bo težko"
V stranki so prepričani, da bodo njihovi poslanci zopet sedli v državni zbor, čeprav nekatere ankete strankam napovedujejo slabe izide. "Kar se tiče stranke DeSUS, smo uvrščeni nekje med 10 in 12 odstotkov, zato kakšne posebne bojazni, da se ne bi uvrstili v državni zbor, nimamo," je ob tem dejal Erjavec.
Glede morebitnega sodelovanja v koaliciji pa Erjavec odgovarja, da bodo sodelovali s tistim, ki bo upošteval njihov program. "Z vsakim bo težko, ker smo socialna stranka, drugi pa imajo drugačne interese," je dodal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje