Od tistih, ki bodo po volitvah upravljali državo, pričakujejo, da pri iskanju izhoda iz krize, stabilizaciji javnih financ in reformah, kot je pokojninska, ne bodo še dodatno poslabšali položaja zaposlenih, je za Prvi dnevnik naše televizije poročala Andreja Lešnik.
Po oceni SVIZ-a je javni sektor z več kot 160 tisoč zaposlenimi v predvolilni kampanji demoniziran, stranke pa kar tekmujejo, katera bo vanj ostreje zarezala. Glavni tajnik sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Branimir Štrukelj tako ocenjuje, da "slišimo, da rabimo bolj vitko državo, ki jo poznamo iz ameriških "tea partyjev " znižanje davkov /.../, da bodo zmanjševali število zaposlenih. Če bodo, koga bodo odpuščali?" Poudarja, da obenem napovedujejo "več učiteljev, medicinskih sester, več uradnikov. Koga? Tu naj na nek način natočijo čistega vina."
Največji sindikat pričakuje, da vladajoča koalicija po volitvah ne bo delovala v še večjo škodo delavcev in da ne bo podcenjevala socialnih partnerjev. "Izhod iz krize je treba iskati ne samo po meri kapitala, finančnih ustanov, gospode iz Bruslja, pač pa po meri povprečnih ljudi, ki živimo v tej državi in imamo pravico do boljšega življenja," pravi Dušan Semolič.
V Pergamu pa poleg vprašanj socialne države izpostavljajo predvsem izboljšanje položaja mladih. "Mi potrebujemo politike, ki so sposobni ljudem skomunicirati neko vizijo, ki je verodostojna in jo je mogoče doseči," je prepričan Janez Posedi. Ključni izziv za bodoče upravljavce države bo - po mnenju Pergama - kako postaviti zdrave temelje družbe in omogočiti, da bodo vsi, ki delajo, tudi spodobno živeli.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje