Če se take obljube, ki vključujejo tudi odpuščanje javnih uslužbencev in zniževanje previsokih plač zaposlenih v javnem sektorju, uresničijo, to pomeni radikalno poslabšanje življenja za vse ljudi, so zapisali v sporočilu za javnost in dodali, da trditve o prekomernem razbohotenju števila zaposlenih v javnem sektorju temeljijo na zavajajočih podatkih, "ki naj instrumentalizirajo negotovost in strah ljudi za lastno prihodnost in prihodnost njihovih otrok".
Če primerjamo države EU-ja, ugotovimo, da je slovenski javni sektor, predvsem njegov storitveni del, primerjalno slabo razvit, ugotavljajo v stranki za trajnostni razvoj in dodajajo, da se tudi po številu zaposlenih v javni upravi, izobraževanju, zdravstvu in socialnem varstvu Sloveija uvršča v samo dno med članicami, saj so za njo le Češka, Romunija in Bolgarija, so zapisali.
Prepričani so, "da je edina prava trajnostno naravnana razvojna pot: dvig kakovosti in učinkovitosti javnega sektorja". Zato zavračajo "napovedano odpuščanje, siromašenje zaposlenih in dejavnosti, intenzifikacijo dela, discipliniranje zaposlenih in lomljenje hrbtenic najbolj izobraženemu delu prebivalstva".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje