Predsednik SLS-a, ki je v MMC-jevi klepetalnici odgovarjal na vprašanja uporabnikov, ima svoj recept za krčenje stroškov v javnem sektorju. Prepričan je, da bi maso plač lahko do konca mandata znižali za 10 odstotkov "izključno na račun prezaposlovanja zaposlenih iz javnega sektorja v gospodarstvo". Dodal je, da v času krize "nihče ne more trošiti več kot v času konjunkture," bi pa tudi v javnem sektorju nagrajeval, a le tiste, ki delajo dobro.
Politiki morajo najprej pomesti pred svojim pragom in z zgledom dokazati, da mislijo resno "spraviti to državo v red", je Žerjav odgovoril na vprašanje o tem, kaj bi morali politiki storiti, da bi si povrnili zaupanje ljudi. Glede področnih ukrepov meni, da je treba razbremeniti gospodarstvo, tako davčno kot administrativno, in mu s tem omogočiti hitrejši zagon.
Glede šolstva je Žerjav prepričan, da se je "matura izrodila" in postala prevelik pritisk za dijake in starše, zato "tega preprosto ne potrebujemo". Kakovost šolstva bi SLS meril s preverjanjem kakovosti učiteljev, dijaki pa bi srednjo šolo končali z maturitetno nalogo. Brez učinka so tudi eksterni izpiti v osnovni šoli, ki so predvsem strošek, brez učinka, meni Žerjav.
V zvezi z zmanjševanjem brezposelnosti Žerjav meni, da je veliko delovnih mest skritih v "zelenih delovnih mestih" na področju obnovljivih virov energije, učinkovite rabe energije in obdelave in predelave odpadkov. Ocenjuje, da bi Slovenija lahko zaposlovala tudi na področju samooskrbe z domačo in zdravo hrano, kjer je po njegovem mnenju ob 15-odstotnem povečanju samooskrbe "skritih" 10 tisoč delovnih mest. Pred tem je treba davčno in administrativno razbremeniti slovenskega kmeta in mu omogočiti neposredno prodajo pridelkov. "Slovenska kmetija mora postati ključen turistični produkt Slovenije," je prepričan Žerjav.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje