Pred 3. oktobrom, ko bomo v Sloveniji izbirali poslance v državni zbor, si bodo kandidati in predlagatelji kandidatnih list skušali pridobiti naklonjenost volivk in volivcev.
Vsakršna javna predvolilna propaganda se bo morala končati v petek, 1. oktobra, opolnoči, ko bo nastopil predvolilni molk.
Pravila volilne kampanje določa zakon o volilni kampanji, ki opredeljuje tudi druge pomembne datume oziroma roke kampanje. Med drugim so podrobneje določeni potek kampanje v javnih glasilih ter pravila, ki veljajo za nameščanje plakatov z volilno-propagandnimi sporočili.
Poleg javnih shodov so običajno prav plakati in pojavljanja v različnih medijih najpogostejši načini nagovarjanja volivcev.
Število strank še neznano
Koliko strank bo nastopilo na letošnjih volitvah, ni znano, saj se bo šele 8. septembra opolnoči iztekel rok za vložitev kandidatnih list. Na volitvah leta 1992 se je za glasove volivcev potegovalo 25 strankarskih list, leta 1996 jih je glasove nabiralo 22, leta 2000 pa le 16.
Organizatorji volilne kampanje so morali odpreti poseben račun z oznako "za volilno kampanjo", na katerem stranke zbirajo vsa finančna sredstva, ki jih dobijo od drugih pravnih ali fizičnih oseb za financiranje volilne kampanje.
Stroški volilne kampanje ne smejo preseči 60 tolarjev na posameznega volilnega upravičenca v volilnem okraju oziroma volilni enoti, v kateri je vložena lista kandidatov oziroma v kateri kandidira posamezni kandidat.
Sicer pa se 3. septembra začne tudi volilna kampanja za nadomestne volitve županov občin Murska Sobota in Moravče.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje