Prvi predsednik mlade, leta 2000 ustanovljene stranke Dominik S. Černjak, je po neuspehu na parlamentarnih volitvah leta 2004, ko je stranka prejela le 2 odstotka glasov, odstopil, vodenje pa je prevzel Darko Krajnc.
Tako kot velik del članov SMS-a se je tudi Krajnc politično kalil v organih v okviru študentskih organizacij. Bil je študentski poslanec VŠSD-ja v študentskem parlamentu ŠOU-a v Ljubljani, študentski minister za socialo in zdravstvo v ŠOU-u v Ljubljani, pomočnik predsednika ŠOU-a v Ljubljani - za področje sociale, prvi predsednik Študentske organizacije Slovenije in član organov Sveta Vlade RS-a za študentska vprašanja.
Rodil se je 9. maja 1975 v Mariboru, otroštvo pa je preživel v rejniški družini. To je vplivalo na njegov pogled na svet, zato je danes podpredsednik Rejniškega društva Slovenije. Diplomiral je na fakulteti za socialno delo in nedavno končal tudi magistrski študij sociologije. Živi s partnerico Tanjo in njuno hčerjo Mio.
Kandidatura za predsednika za večjo prepoznavnost?
Bil je kandidat na državnozborskih volitvah leta 2004 in kandidat za župana Šentilja. Do županovanja mu ni uspelo priti, postal pa je občinski mestni svetnik. Preizkusil se je tudi kot kandidat za predsednika države, za kandidaturo pa je poleg podpore stranke zbral 3.000 podpisov volivcev. Morebitnim podpornikom je obljubil, da bo v primeru zadostnega števila podpisov podpore predsedniški kandidaturi poskrbel, da bodo "pomembne teme iz ozadja, kot je osamosvajanje mladih, prišle v ospredje in da se bodo o njih morali izreči tudi drugi kandidati".
Pobude, peticije, protesti - SMS
Glede na Kranjčeve aktivnosti v zadnjih letih, predsednik stranko na nove volitve pripravlja od zadnjega poraza na volitvah leta 2004. Poleg pozornosti, ki jo je vzbudil s predsedniško kandidaturo, je medijsko pozornost pritegnil tudi s pobudo iz leta 2005, ko je Kosovo komisijo branil pred ukinitvijo, pozneje pa z zavzemanjem za brezplačne vrtce. Njegova stranka je tako edina neparlamentarna stranka, ki se je v javnosti neprestano oglašala z lastnimi pobudami in odzivi na dnevnopolitične dogodke, kar kaže, da si želi usidranosti v slovenski politični prostor.
"Prihodnosti se ne da napovedovati, lahko pa jo z dejavnim so-delovanjem v družbi sokreiramo. In v politiki vztrajam prav zaradi tega. Želim si svet, ki bo nudil več priložnosti za ljudi, svet, ki bo bolje sobival z okoljem in ki se bo zavedal, da je treba tudi kaj dobrega zapustiti bodočim rodovom," je del vizije prihodnosti, ki jo na svoji spletni strani predstavlja Krajnc.
Kranjc želi stranko v državni zbor popeljati z vizijo boljše prihodnosti mladih, velik poudarek pa daje tudi okolijski problematiki. Stranka je med drugim povezana z Evropskimi zelenimi, Krajnca pa so marca lani izvolili v vodstvo združenja "Zeleni dialog vzhod – zahod" v okviru stranke Evropskih zelenih. "V SMS-ju smo izrazito naravnani k ohranitvi našega naravnega okolja. Zavedamo se, da bo človek s svojim načinom življenja vedno onesnaževal svojo okolico, vendar si želimo, da bi to počel v najmanjši možni meri. Zagovarjamo alternativne vire energije in najčistejše načine proizvodnje človekovih dobrin," je med drugim zapisano na spletnih straneh stranke.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje