Na vprašanje, katere stranke bodo poleg SD-ja, LDS-a in Zaresa sestavljale koalicijo, je Pahor dejal, da je za prihodnost, ki je povezana z neko pričakovano gospodarsko negotovostjo, zelo pomembno, da Slovenija dobi neko homogeno vlado, ki bo imela čimvišjo podporo, a cena za to podporo ne sme biti previsoka, mora biti razumna. Na vprašanje, ali se mu zdi cena DeSUS-a, ki med drugim zahteva povišanje pokojnin, previsoka, pa je dejal, da je treba narediti realen izračun, saj ljudje od vsakega mandata pričakujejo, da se jim bo življenjski standard zvišal.
Ob tem je v pogovoru za TV Slovenija zavrnil navedbe, da bi bila vlada skupaj z DeSUS-om, s katerim bi skupno imeli 50 sedežev v parlamentu, udobna, saj nobena vlada ni udobna. Meni, da je Slovenija politično razdvojena, in to razdvojenost bo treba preseči v prvem letu mandata, ki je sicer najtežje. Če z DeSUS-om ne bodo našli skupnega jezika, pa Pahor ne izključuje možnosti, da bi v koalicijo vstopila SLS in SMS. Dejal je, da je vse stvar nadaljnjega razpleta dogajanj, in opozoril, da je treba biti z obema nogama trdno na tleh, saj za zdaj še ne vemo, kdo je relativni zmagovalec, čeprav verjame, da je to SD.
Na kratko se je Pahor v nedeljo zvečer pogovoril tudi s predsednikom države Danilom Türkom, vsebine pogovora pa ni želel razkriti, dejal je, da je šlo za zasebni pogovor. Pahor se je v ponedeljek zvečer odpravil v Bruselj, kjer ga čaka še nekaj opravil v zvezi s prekinitvijo mandata evropskega poslanca.
Preberite še:
- Trojčku 43 mandatov in koalicijski partner?
- 7 poslanskih skupin, 12 poslank, 41 "izkušenih"
- Pahor: Homogeni program pred politično širino
- Janša: V Slovenijo se vrača čas delitev
- Andrej Bajuk ponudil odstop
- Golobič: Rezultat je nezaupnica oblasti
- DeSUS četrta največja stranka v DZ-ju
- Predstavnika narodnosti Göncz in Battelli
- Po volitvah na oder stopi predsednik
- Volilna udeležba okoli 62-odstotna
- 133 prijav domnevnih kršitev volilnega molka
Sestava DZ-ja dokončno znana čez teden dni
Tuji mediji: V alpski državi vrnitev levice
Kdo je največ pridobil in kdo izgubil?
Ženske več mandatov namenile SD-ju
Video: Prvi odzivi na neuradne rezultate
NSi še razmišlja, kako naprej
Sestavljanja koalicij pri sosedih
Grafični prikazi različnih morebitnih koalicijskih kombinacij so na ogled postavljeni spodaj (klik za povečavo).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje