Slovenska ljudska stranka je leta 2004 na volitvah prejela 6,82 odstotka glasov in vstopila v koalicijo skupaj s Slovensko demokratsko stranko, Novo Slovenijo in Demokratično stranko upokojencev. Vlado vodi Janez Janša, SLS pa je dobil tri ministrska mesta. Minister za okolje in prostor je nekdanji predsednik stranke Janez Podobnik, na mestu ministra za promet je bil najprej Janez Božič, septembra 2007 pa ga je zamenjal Radovan Žerjav. Minister za lokalno samoupravo pa je Ivan Žagar. Božič je bil zamenjan v sklopu odstopa treh ministrov, poleg njega še ministra za zdravje Andreja Bručana (SDS) in ministra za visoko šolstvo in tehnologijo Jureta Zupana (NSi).
Štiri leta prej je SLS vstopil v vlado, ki jo je prvi dve leti vodil Janez Drnovšek, drugi dve Anton Rop, sestavljale pa so jo stranke Liberalna demokracija Slovenije, Združena lista socialnih demokratov in Demokratična stranka upokojencev. SLS je imel pod svojim okriljem ministrstvo za promet - Jakob Presečnik, ministrstvo za kmetijstvo je vodil Franc But, ministrstvo za pravosodje pa Ivo Bizjak. Ministri iz vrst SLS-a so v začetku aprila 2004 odstopili s svojih mest, saj je premier Anton Rop stranko izključil iz koalicije.
SLS je bila, takrat združenja s SDK-jem, tudi članica vlade, ki je bila leta 2000 na oblasti le pet mesecev in jo je vodil Andrej Bajuk. Vlado je poleg SLS-a in SKD-ja sestavljal še SDS. SLS-ovi ministri so bili Zvonko Ivanušič - minister za finance, minister za ekonomske odnose in razvoj je bil Marjan Senjur, ministrstra za kmetijstvo sta bila Ciril Smrkolj in Janko Razgoršek, minister za okolje in prostor je bil Andrej Umek, minister za promet Anton Bergauer, minister za znanost in tehnologijo pa Lojze Marinček.
Od leta 1997 do leta 2000 je vlado vodil Janez Drnovšek, sestavljale pa so jo stranke SLS, LDS in DeSUS. SLS je dobil ministrstva za malo gospodarstvo in turizem (Janko Razgoršek), za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (Ciril Smrkolj), za obrambo (izmenjali so se Tit Turnšek, Alojz Krapež in Franci Demšar), za promet (Anton Bergauer), za pravosodje (Tomaž Marušič), za ekonomske odnose in razvoj (Marjan Senjur), za mala podjetja in turizem (Janko Razgoršek), za kmetijstvo (Ciril Smrkolj), za promet (Anton Bergauer), za zdravje (Marjan Jereb), za znanost in tehnologijo (Alojzij Marinček). Podpredsednik vlade je bil Marjan Podobnik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje