Audi je letos prepeljal ciljno črto brez dveh sotekmovalcev, saj sta obe vozili končali v ogradi. Foto: Rolex

Na dirki 24 ur Le Mansa je bil tudi letos najhitrejši Audijev dirkalnik, trinajst sekund za njim pa je ciljno črto prevozil Peugeotov dirkalnik.

Nemški dirkalnik je v najbolj atraktivnem razredu LMP1 le za las ušel četverici francoskih preganjalcev, saj so štiri mesta v prvi peterici suvereno zasedli peugeoti. Letošnjo dirko so zaznamovali številni odstopi, nekateri zaradi tehničnih težav, najbolj atraktivna in na srečo brez posledic za voznike in ljudi ob progi pa sta bila odstopa obeh favoriziranih audijev, ki sta po bližnjih srečanjih s ferrariji končala v zaščitni ogradi. Audi R18 TDI iz ekipe Audi Sport Team Jost je najhitrejši krog prepeljal v 3:24.289, drugouvrščeni peugeot 908 iz ekipe Team Peugeot Total pa v 3:26.298.

V razredu LMP 2 je slavil dirkalnik ekipe Zytek-Nissan, v skupni razvrstitvi uvrščen na osmo mesto, na skupnem enajstem mestu pa je bil najhitrejši dirkalnik iz razreda GTE Pro ekipe Corvette Racing.