79-letni Waters je pred tremi tedni namreč med nastopom nosil črn plašč s trakom, ki je nekatere spomnil na eno najbolj temačnih obdobij človeške zgodovine. Glasbenik je večkrat pojasnil, da je bila njegova oprava odraz nasprotovanja fašizmu, nepravičnosti in fanatičnosti. Kritikom očita dvoličnost in politično motiviranost.
Berlinska policija je potrdila, da Watersa preiskujejo zaradi suma hujskaštva, med kritiki pa je zadnje dni med najglasnejšimi Deborah Lipstadt, ki je med drugim posebna odposlanka za nadzor in preprečevanje antisemitizma. Watersu očita "ogabno izkrivljanje holokavsta." Očitkom posebne odposlanke se je pridružilo tudi ameriško zunanje ministrstvo.
Konkretnega primera antisemitizma niso podali
Zalomilo se je pri novinarskih vprašanjih, s katerimi je bila zahtevana konkretizacija obtožb. Zunanje ministrstvo namreč ni hotelo odgovoriti na vprašanje, ali so si koncert ogledali, niti ni podalo konkretnega primera antisemitizma na Watersovem koncertu.
Maja sta na berlinskem koncertu namreč Waters in basist njegove spremljevalne skupine poustvarila scene iz filma The Wall, posnetega po istoimenskem albumu zasedbe Pink Floyd, ki je v resnici jasna kritika fašizma in totalitarnih sistemov. Pevec je po koncertu povedal, da ga s fašističnim demagogom primerjajo vse od leta 1979, ko je plošča izšla.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje