Njen oče Clarence in mati Sharon sta se ločila, ko je bila stara dve leti. Mati se je ponovno poročila z Jerryjem Twinom.
Shania je imela težko otroštvo – njeni starši niso dovolj zaslužili, zato je morala že od ranega otroštva delati. Pela je po barih in kavarnah, da je zbrala nekaj denarja za družino. Pri 13 letih je bila Eilleen povabljena na tv-postajo CBC, v šov Tommyja Hunterja. Med srednjo šolo je bila pevka v lokalni skupini Longshot, ko pa sta 1. novembra 1987 očim in mati umrla v prometni nesreči, je morala Eilleen kariero pevke postaviti v kot in poskrbeti za dva mlajša brata, Marka in Darryla, in sestro Carrie-Ann. Preselili so se v Huntsville, kjer je dekle družino preživljalo tako, da je pelo v lokalnem hotelu.
Leta 1991 jo je opazil Dick Frank iz Nashvilla in jo povabil na snemanje plošče. Leta 1991 je podpisala prvo pogodbo z Richardom Frankom iz založbe Mercury Nashville Records in si ime spremenila v Shania (kar v jeziku ojibwa pomeni sem na svoji poti). Sprva znana kot pevka countryja je leta 1993 izdala prvi album, s katerim pa ni bila zadovoljna, saj ni smela sodelovati tekstopisci, ki jih založba ni odobrila.
Vse se je spremenilo, ko je rockproducent Robert “Mutt” Lange slišal njene prvotne pesmi. Junija 1993 sta se spoznala in začela sodelovati. Kmalu se je njun poklicni odnos spremenil v romanco, ki sta jo okronala s poroko že 28. decembra istega leta. Skupaj sta začela delati na njenem drugem albumu, ki je leta 1995 izšel pod naslovom The Woman in Me. Dve leti kasneje se je na policah znašel Come on Over, ki je pevko izstrelil med zvezde ne le v ZDA, ampak tudi v tujini. Na njem so bile pesmi You're Still the One, Don't Be Stupid, Honey, I'm Home, Man! I Feel Like a Woman!, That Don't Impress Me Much in From This Moment On. Uspehu je sledilo več nagrad grammy.
Leta 2001 je rodila punčko Ejo, nato pa se je znova zaprla v studio. Up! je izdala novembra 2002, največje uspešnice pa so luč sveta ugledale dve leti kasneje. Pred kratkim je kupila posestvo v bližini Wanake na Novi Zelandiji in upa, da si bo tam zgradila hišo.
Drugi dogodki na današnji dan ...
Leta 430 je umrl najznamenitejši predstavnik krščanske filozofije patristike Avrelij Avguštin. Ta izjemen filozof, teolog, škof in svetnik ter eden najznamenitejših cerkvenih učiteljev se je rodil leta 354.
Leta 1619 je Ferdinand II. postal rimsko-nemški cesar. Znan je bil po tem, da je preganjal protestante, kar je povzročilo tridesetletno vojno.
Leta 1645 je v Rostocku umrl nizozemski pravnik, pesnik, humanist in utemeljitelj znanosti o mednarodnem pravu Hugo Grotius, s pravim imenom Huig de Groot. Rodil se je 10. aprila 1583 v Delftu.Leta 1619 je bil obsojen na dosmrtno ječo, vendar je že čez dve leti pobegnil v Francijo. Z delom O pravu vojne in miru iz leta 1625, ki temelji na nazorih naravnega prava, je postavil temelje mednarodnemu pravu. V delu Svobodno morju, ki je izšlo leta 1609, pa je postavil temelje pomorskemu pravu.
Leta 1654 je umrl švedski državnik Axel Gustafsson Oxenstierna.
Leta 1900 je umrl angleški filozof Henry Sidgwick.
Leta 1912 se je rodil angleški učitelj in ljubiteljski astronom George Eric Deacon Alcock.
Leta 1943 je tretji rajh prevzel izvršilno oblast na Danskem.
Leta 1943 se je rodil bolgarski kralj Boris III.
Leta 1944 so zavezniki osvobodili Grenoble in Marseille.
Leta 1945 sta se v Čunkingu srečala Mao Ce Tung in Čangkajšek.
Leta 1957 je senator Strom Thurmond začel najdaljši, 24 ur in 19 minut dolg, govor v zgodovini ameriškega senata.
Leta 1963 je ameriški borec za človekove pravice, zlasti črncev, doktor Martin Luter King pripravil znameniti protestni shod – Marš svobode v Washingtonu, ki se ga je udeležilo več kot 200.000 ljudi. Znan je njegov govor “I have a dream”.
Leta 1975 se je francoska vlada odločila, da bo na Korziko poslala vojsko in policijo, da bi preprečila demonstracije, na katerih so Korzičani zahtevali avtonomijo. Francozi so otok od Genove kupili leta 1768 in od takrat je sestavni del Francije.
Leta 1981 je ameriški Center za nadzor bolezni objavil, da se je povečalo število obolelih moških za pnevmocistisom in kaposijevim sarkomom.
Leta 1988 je v nesreči na letalskem mitingu v Ramsteinu umrlo 70 gledalcev.
Leta 1995 je v eksploziji bombe na sarajevski tržnici Markale umrlo 37 ljudi, ranjenih pa jih je bilo 85. Predstavniki Organizacije združenih narodov so za zločin obsodili bosanske Srbe. Čez dva dni je sledilo silovito Natovo bombardiranje srbskih položajev.
Leta 1996 je tudi uradno začela veljati razveza zakona med princem Charlesom in lady Diano.
Leta 2007 je bil za 11. predsednika Turčije izvoljen Abdullah Gül.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje