Leta 1628
se je rodil italijanski fiziolog Marcello Malpighi. Ukvarjal se je predvsem z mikroskopijo. Umrl je leta 1694.
Leta 1772
se je rodil nemški pisatelj in filozof Friedrich Schlegel, odličen kritik, ki je imel velik vpliv na nemško romantično literaturo.
Leta 1856
se je rodil slovenski naravoslovec Ferdinand Seidl, ki velja za utemeljitelja slovenske geologije in geološke terminologije.
Je avtor številnih knjig in znanstvenih razprav, predvsem s področja geologije, pa tudi meteorologije, seizmologije in botanike. Na njegovo pobudo je bil vrh Gorjancev poimenovan Trdinov vrh in tam tudi zaščiten studenec Gospodična. Med njegovimi številnimi deli velja omeniti Kamniške in Savinjske Alpe, njih zgradba in njih lice, to je prva slovenska knjiga s področja splošne geologije, Rastlinstvo naših Alp, Moderno izobrazbo in Avtobiografijo.
Leta 1861
je umrl ukrajinski pesnik, pisatelj in slikar Taras Ševčenko, rojen 9. 3. 1814. Velja za osrednjo osebnost ukrajinske književnosti, v svojem slogu se zelo je približal ruskemu realizmu.
Leta 1876
je Alexander Graham Bell preizkusil delovanje telefona, ki so ga predstavili na razstavi v Filadelfiji ob 100. obletnici razglasitve neodvisnosti.
Leta 1892
se je rodil francoski skladatelj Arthur Honegger.
Leta 1910
so na Kitajskem odpravili suženjstvo.
Leta 1940
je v Moskvi umrl ruski pripovedni in dramatik Mihail Afanasjevič Bulgakov, rojen 15. 5. 1891 v Kijevu. Dela: Bela garda, Mojster in Margareta.
Leta 1943
so v Mariboru ustrelili 25 talcev.
Leta 1948
je začel redno izhajati Pavliha, list za pametne Slovence.
Leta 1959
je tibetanski voditelj dalajlama odšel v izgnanstvo v Indijo, kjer je nadaljeval boj zoper kitajsko oblast v Tibetu.
Leta 1974
se je po 29 letih skrivanja v pragozdu filipinskim oblastem vdal japonski poročnik Hiroa Onoda, ne da bi vedel, da se je II. svetovna vojna že končala.
Leta 1985
je v Moskvi umrl generalni sekretar KP SZ Konstantin Černenko, ki je bil na tem mestu od 13. 2. 1984. Naslednji dan so za novega generalnega sekretarja KPSZ-ja izvolili Mihaila Gorbačova.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje