Foto:
Foto:
Ataturk - oče Turčije
Ana Frank je med 2. svetovno vojno pisala dnevnik, ki ga je njen oče po vojni objavil.
Mavricius je bil pod britansko oblastjo 158 let.

Leta 1365
je vojvoda Rudolf IV. podpisal ustanovno listino Dunajske univerze, ki je tako postala prva univerza nemškega govornega območja.

Leta 1613
se je rodil utemeljitelj in največji mojster francoskega sloga v oblikovanju vrtov Andre Le Notre. Oblikoval je vrtove okoli kraljeve palače v Versaillesu, ki veljajo za vrhunec krajinskega oblikovanja 17. stoletja. Umrl je leta 1700.

Leta 1682
je rodil slovenski arhitekt Gregor Maček. Proslavil se je z gradnjo številnih cerkva, od Šmarne gore, Dobrove, Šmartina pri Kranju, Tunjic, Velesova in Limbarske gore.

Leta 1685
se je rodil predstavnik subjektivnega idealizma, irski filozof in teolog George Berkeley.

Leta 1881
se je rodil turški politik, general in državnik Mustafa Kemal paša, imenovan Ataturk - oče Turčije. V Turčiji je uvedel številne politične, ekonomske in socialne reforme, s čimer je Turčijo želel približati zahodni Evropi.

Leta 1925
je umrl kitajski državnik Sun Jatsen. Leta 1905 je ustanovil kitajsko revolucionarno ligo od leta 1912, imenovano Komintang.

Leta 1945
je v koncentracijskem taborišču Bergen-Belsen, skupaj z več tisoč Judi, umrla Ana Frank. Po koncu vojne je njen oče odkril in objavil dnevnik, v katerem je Ana opisovala življenje med vojno. Dnevnik so objavili v številnih jezikih, postal pa je ena najbolj branih knjig na svetu.

Leta 1950
je v Santa Monici umrl nemški pisatelj Heinrich Mann. Zaradi nasprotovanja nacističnemu režimu se je 1940 preselil v ZDA, vendar je upal, da se bo še pred smrtjo lahko vrnil v domovino. Njegova bolj znana dela so Mladost kralja Henrika IV., Podložnik in Profesor Nesnaga ali Konec tirana.

Leta 1968
je postal majhen otok v Indijskem oceanu Mavricius samostojen. Britanska kolonialna oblast je bila na otoku celih 158 let.