Rodila se je 9. avgusta 1972. Ko je umrla, je bila stara 31 let in mati treh otrok.
Po poklicu je bila medicinska sestra, bila pa je tudi lastnica kozmetičnega salona. Yetunde so ubili v Comptonu, revni soseski Los Angelesa, znani po nasilju med lokalnimi bandami. Ustrelili so jo v tilnik, medtem ko sta bila skupaj z njenim tedanjim fantom v avtomobilu, ki naj bi bil po mnenju policije pravzaprav tarča napada.
Yetunde je kasneje umrla v bolnišnici Long Beach Memorial Medical Center. Njen obraz je bil v streljanju popolnoma razmesarjen.
Po dveh razveljavljenih sojenjih je 6. aprila 2006 sodnik Steven Suzukawa člana bande Crips Roberta Edwarda Maxfielda obsodil na 15-letno zaporno kazen.
Drugi dogodki na današnji dan ...
Leta 1543 se je rodil peti jezuitski general Claudius Acquaviva. Pod njegovim vodstvom je ta meniški red dosegel vrh v kulturnem, gospodarskem in političnem pomenu.
Leta 1638 je umrl ameriški teolog John Harvard.
Leta 1712 je umrl italijansko-francoski matematik, astronom in inženir Giovanni Domenico Cassini I.
Leta 1752 je Velika Britanija s svojimi kolonijami sprejela gregorijanski koledar.
Leta 1769 se je v Berlinu rodil pomemben nemški naravoslovec in zemljepisec baron Friedrich Heinrich Alexander von Humboldt. Kot ustanovitelj rastlinske geografije, kar je bilo v središču njegovega zanimanja, je prepotoval vso Srednjo in Južno Ameriko ter gorovji Ural in Altaj. Velja za začetnika moderne geografije in sorodnih ved. Po njem so poimenovali Humboldov tok. Umrl je 6. maja 1859.
Leta 1812 je francoski cesar Napoleon I. Bonaparte s svojimi vojaškimi silami vstopil v Moskvo, ki pa so jo Rusi pri svojem umiku požgali in mu tako onemogočili prezimitev vojske in njeno oskrbo.
Leta 1847 se je rodil ruski elektrotehnik in izumitelj Pavel Nikolajevič Jabločkov.
Leta 1849 se je rodil ruski filozof Ivan Petrovič Pavlov. Odločil se je za študij teologije, ki pa ga je zaradi Darwinovega dela Izvor naravnih vrst zamenjal za študij pri Mendelejevu na petrograjski univerzi.
Zanimal se je za fiziologijo prebave in izdelal teorijo o živčnih mehanizmih. Za delo je bil 1904 nagrajen s profesuro na akademiji in z Nobelovo nagrado. Kasneje je dokazal reagiranje pri pogojnih in nepogojnih refleksih in jih strnil v teoriji, da je dober del učenja in razvoja vedenja posledica vseh vrst pogojnih refleksov, nabranih v življenju.
Leta 1852 je umrl angleški vojskovodja in državnik, feldmaršal, vojvoda Arthur Wellesley Welington, ki se je proslavil v vojnah proti francoskemu cesarju Napoleonu I. Bonaparteju. Wellington je Veliko Britanijo zastopal na dunajskem kongresu, v letih od 1828 do 1846 pa je bil večkrat minister in predsednik britanske vlade.
Leta 1916 se je začela sedma soška ofenziva, ki se je končala 16. septembra istega leta.
Leta 1916 je umrl francoski fizik in filozof Pierre Maurice Marie Duhem.
Leta 1917 je Rusija postala republika.
Leta 1926 je umrl dansko-irski astronom John Dreyer.
Leta 1930 so na nemških volitvah postali nacisti druga najmočnejša stranka.
Leta 1937 je v Pragi umrl ustanovitelj in prvi predsednik po prvi svetovni vojni nastale Češkoslovaške republike Tomaž Garrique Masaryk. Rodil se je 7. marca 1850 v Hodoninu na Moravskem. Bil je vodja češkega nacionalnega gibanja in je leta 1914 emigriral, v Londonu je bil predsednik češkega narodnega sveta. Z Edvardom Benešem si je prizadeval za ustanovitev nacionalne države in je leta 1918 postal tudi predsednik Češkoslovaške republike, s tega položaja je odstopil novembra 1935.
Leta 1940 so Nemci začeli letalske napade na srednjeangleška mesta.
Leta 1943 je avstralsko-ameriška vojska osvobodila Salamauo na Novi Gvineji.
Leta 1943 je Rdeča armada osvobodila Novorosijsk.
Leta 1959 je sovjetsko vesoljsko plovilo Luna 2 kot prvi človeški izdelek te vrste treščilo na Luno. Sonda se je raztreščila na vzhodnem delu Morja jasnosti (Mare Serenitatis), kakih 435 km od vidnega središča Lune. Senzorji so zaznali, da Luno obkroža magnetno polje ali radiacijski pasovi. Nosila je tudi kovinsko ploščo s komunističnim simbolom - srp in kladivo.
Leta 1960 so na sestanku predstavnikov držav izvoznic nafte v Bagdadu sprejeli odločitev o ustanovitvi Opeca, ki ima sedež na Dunaju in ga sestavlja 12 držav članic.
Leta 1970 je umrl nemški filozof Rudolf Carnap.
Leta 1974 je bila odprta avtocesta med Ljubljano in Postojno.
Leta 1976 je umrl knez Pavel Karadžordžević, regent Kraljevine Jugoslavije.
Leta 1982 je v prometni nesreči umrla Gracia Patricia Kelly, z oskarjem nagrajena igralka in monaška kneginja.
Leta 1997 je v indijski rafineriji v Visakhapatamu na jugu države izbruhnil velik požar. Umrlo je 56 ljudi.
Leta 1997 je v iztirjenju vlaka, ko je pet vagonov ekspresnega vlaka zgrmelo z mostu v reko, v osrednji Indiji umrlo 81 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje