Preden se je leta 1881 pridružil indijski medicinski službi, je leta 1875 dokončal študij medicine v londonski bolnišnici svetega Bartolomeja.
Poleg raziskav malarije se je ukvarjal še s pesništvom, dramo, pisateljevanjem in slikarstvom. Leta 1889 se je poročil z Roso Bessie Bloxam, s katero je imel dva sina, Ronalda in Charlesa, in dve hčerki, Dorothy ter Sylvio.
Drugi dogodki na današnji dan ...
Leta 1380 je umrl francoski kralj Karel V. Modri.
Leta 1498 je umrl prvi veliki inkvizitor v Španiji, Tomas de Torquemada, čigar ime je postalo sinonim za inkvizicijo, pobožnjaštvo in fanatizem.
Leta 1725 se je rodil francoski geolog Nicolas Desmarest.
Leta 1745 se je rodil ruski vojskovodja, maršal in diplomat Mihail Ilarionovič Kutuzov, zmagovalec vojne z Napoleonom.
Leta 1810 je Miguel Hidalgo y Costilla skupaj s kmeti začel boj za neodvisnost Mehike, ki je bila takrat španska kolonija. Poleg Costilla je upor vodil še Jose Morales. Upor se je končal leta 1821 z neodvisnostjo Mehike. Datum začetka upora slavijo v Mehiki kot Dan neodvisnosti.
Leta 1824 je umrl francoski kralj Ludvik XVIII.
Leta 1846 se je rodil ameriški astronom Seth Carlo Chandler mlajši.
Leta 1849 je bil odprt del železniške proge Dunaj-Trst, in sicer od Celja do Ljubljane. Ljubljanski kolodvor je hkrati postal tudi pomembna tovorna postaja. V Ljubljani je bilo ob tej priložnosti veliko slavje. Na ljubljansko železniško postajo sta prvi pripeljali lokomotivi Ljubljana in Triglav.
Leta 1857 je bil patentiran prvi pisalni stroj.
Leta 1859 je Britanec David Livingstone odkril jezero Njasa. Livingstone je raziskoval Afriko. Do odkritja Njase je prišel, potem ko se je odločil, da bo raziskal reko Šire, ki se izliva v Zambezi. Ko je plul po njej proti severu, je prišel do jezera Njasa, ki se danes imenuje Malavi. Njaško jezero je tretje največje afriško jezero, ki je razdeljeno med Malavi, Mozambik in Tanzanijo. Obdajata ga Rungowsko in Livingstonovo gorovje.
Leta 1861 je začelo delovati prvo Kruppovo kladivo tipa Fritz.
Leta 1869 je umrl škotski kemik Thomas Graham.
Leta 1891 se je v Berlinu rodil nemški admiral in premier Karl Dönitz, ki ga je Hitler določil za svojega naslednika. Od leta 1943 je bil vrhovni poveljnik vojne mornarice, sestavil je zadnjo vlado tretjega rajha. 23. maja 1945 ga je odstavilo britansko glavno poveljstvo. Po koncu druge svetovne vojne so ga postavili pred nürnberško mednarodno sodišče in ga obsodili na 10 let zapora. Napisal je delo Deset let in dvajset dni. Umrl je 24. decembra 1980.
Leta 1916 se je končala sedma soška ofenziva, ki se je začela dva dni prej.
Leta 1932 je umrl angleški zdravnik Ronald Ross, ki je leta 1902 prejel Nobelovo nagrado.
Leta 1941 se je iranski šah Reza Pahlavi odpovedal prestolu v korist svojega sina.
Leta 1943 je vrhovni plenum OF izdal razglas o priključitvi slovenskega primorja k svobodni in združeni Sloveniji v okviru Jugoslavije.
Leta 1959 je Charles de Gaulle Alžircem priznal pravico do samoodločbe. Alžirija je resnično neodvisna postala šele leta 3. julija 1962.
Leta 1963 je bila v jugovzhodni Aziji razglašena nova neodvisna zvezna država Malezija.
Leta 1972 je Pakistan izstopil iz Britanske skupnosti narodov.
Leta 1978 je v potresu, ki je z močjo od 7,5 do 7,9 po Richterjevi lestvici stresel Iran, umrlo približno 25.000 ljudi. Mesto Tabas in veliko vasi pa je bilo povsem porušenih.
Leta 1980 je umrl švicarski psiholog Jean Piaget.
Leta 1982 je bilo v pokolu v palestinskih begunskih taboriščih Sabra in Šatila v Libanonu pobitih okoli 1.000 žensk in otrok.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje