Je drugi sin Hipolita de Jesusa Mejie in Marie Josefe Dominguez. Ko je končal srednjo šolo, se je preselil v San Cristobal, kjer je na politehničnem inštitutu Loyola študiral agronomijo in iz te leta 1962 tudi diplomiral.
Dve leti kasneje, star je bil 23 let, je šolanje nadaljeval v posebnem programu, ki ga je pripravila državna univerza v Severni Karolini. Poročil se je z Roso Gomez, s katero sta poročena več kot 30 let in imata štiri otroke - Carolino, Liso, Felipeja in Ramóna Hipólita. Pri 24 letih je bil imenovan za direktorja tobačnega inštituta.
Leta 1978 ga je predsednik Dominikanske republike Antonio Guzmán Fernández imenoval za ministra za kmetijstvo in koordinatorja za celoten kmetijski sektor v državi. Za časa vodenja kmetijskega resorja je bilo sprejetih več zakonov, ki so bili spodbudni za nadaljnji razvoj kmetijske panoge, za promocijo razvoja kmetijskih območij in tehnizacijo.
Leta 1982 se je potegoval za senatorski sedež v provinci Santiago, a je bil neuspešen. Leta 1990 ga je dominikanska revolucionarna stranka imenovala za podpredsedniškega kandidata, za predsedniškega kandidata pa je imenovala Joseja Francisca Penjo Gomeza. Tudi tokrat Mejia ni imel sreče, a ga neuspehi niso potrli, ampak navdali še z več energije.
16. maja 2000 se je znova potegoval za predsednika države in bil izvoljen. 16. avgusta je zaprisegel kot predsednik, v revolucionarni stranki pa je prejel kar 75 odstotkov vseh glasov. Njegov predsedniški program je obsegal izboljšavo zdravstvenega sistema, šolstva in socialne varnosti.
Na predsedniških volitvah je dobil 49,9 odstotka vseh glasov. Njegova največja nasprotnika, Danilo Medina in nekdanji predsednik Joaquin Balaguer, sta prejela 24,9 oziroma 24,5 odstotka glasov. V drugem krogu bi se morala za predsednika države potegovati Medina in Mejia, a se je Medina umaknil, Mejia pa je postal predsednik.
Med predsednikovanjem je država zapadla v veliko gospodarsko krizo, saj se je zgodila največja bančna poneverba v zgodovini države. Stopnja revščine je narasla, prav tako pa je narasel zunanji dolg države. Država je pod njegovim vodstvom v Irak poslala nekaj svojih vojakov, da bi se bojevali na strani ZDA. Mejia je znan tudi kot eden tistih, ki so imeli toliko poguma, da so iz Iraka umaknili svojo vojsko, ko so se začele razmere v državi zaostrovati.
Poznan je tudi po tem, da je industrijo razpršil po vsej državi in je ni centraliziral v večjih mestih. Med njegovim mandatom je bankrotirala največja zasebna banka Baninter, ki je poneverila 2,2 milijarde dolarjev. Je edini predsednik Dominikanske republike, ki je v ječo poslal najmogočnejše in najbogatejše ljudi v državi, ki so bili vpleteni v škandale; zato tudi ni bil ponovno izvoljen.
Na zadnjih volitvah leta 2004 ga je premagal nekdanji predsednik Leonel Fernandez.
Drugi dogodki na današnji dan ...
Leta 1290 pr. n. št. so v Egiptu okronali faraona Ramzesa II.
Leta 1281 je bil za papeža izvoljen Martin IV. Njegovo pravo ime je bilo Simon de Brie. Vladal je do leta 1285.
Leta 1288 je bil za papeža izvoljen Nikolaj IV. Njegovo pravo ime je bilo Girolamo Masci. Vladal je do leta 1292.
Leta 1371 je umrl škotski kralj David II.
Leta 1403 se je rodil francoski kralj Karl VII.
Leta 1440 se je rodil češki in madžarski kralj Ladislaus Posthumus.
Leta 1495 je kralj Karl VIII. vkorakal v Neapelj in zahteval mestno krono.
Leta 1512 je umrl pomorščak Amerigo Vespucci, po katerem se imenuje Amerika.
Leta 1630 je Indijanec Quadequine predstavil koruzo angleškim naseljencem pri njihovi prvi večerji ob dnevu zahvalnosti.
Leta 1632 je Galileo Galilej objavil Dvogovor o dveh glavnih svetovnih sestavih.
Leta 1732 se je rodil ameriški državnik in vojskovodja George Washington, prvi predsednik ZDA. Umrl je leta 1799.
Leta 1788 se je rodil nemški filozof Arthur Schopenhauer. Umrl je leta 1869.
Leta 1819 je Španija ZDA prodala polotok Florido za pet milijonov ameriških dolarjev.
Leta 1828 je nemški kemik Friedrich Wöhler iz amonijevega cianata sintetiziral sečnino, prvo umetno ustvarjeno organsko snov.
Leta 1847 se je v mehiško-ameriški vojni bila bitka za Buena Visto, v kateri je 5.000 ameriških vojakov pod poveljstvom generala Zacharyja Taylorja s pomočjo topništva premagalo 15.000 Mehičanov, ki jim je poveljeval Antonio Lopez de Santa Anna.
Leta 1856 se je v Pittsburghu začelo prvo državno srečanje vseh članov republikanske stranke.
Leta 1857 se je rodil ustanovitelj skavtskega gibanja lord Robert Baden-Powell.
Leta 1865 je ameriška zvezna država Tennessee sprejela novo ustavo, v kateri je ukinila suženjstvo.
Leta 1879 se je v Utici, ameriška zvezna država New York, Frank Woolworth odprl prvo od mnogih Woolworthovih trgovin, v kateri so prodajali vse stvari po ceni pet oziroma deset centov.
Leta 1889 je ameriški predsednik Grover Cleveland podpisal zakonski osnutek, ki je dopuščal, da Severna Dakota, Južna Dakota, Montana in Washington postanejo ameriške zvezne države.
Leta 1913 je umrl mehiški predsednik med letoma 1911 in 1913 Francisco Indalecio Madero.
Leta 1914 se je rodil italijanski virolog in Nobelov nagrajenec Renato Dulbecco.
Leta 1921 se je rodil predsednik Centralnoafriške republike Jean-Bédel Bokassa.
Leta 1923 so ZDA prve začele z medcelinskimi poleti raznašati pošto.
Leta 1923 je Albert Einstein prispel v Barcelono, v kateri je obiskal znanstvenika Estebana Terradasa i Illo.
Leta 1932 se je rodil politik Edward Moore Kennedy, brat Johna in Roberta F. Kennedyja.
Leta 1936 se je rodil ameriški znanstvenik in Nobelov nagrajenec J. Michael Bishop.
Leta 1942 je ameriški predsednik Franklin Delano Roosevelt ukazal generalu Douglasu MacArthurju umik s Filipinov.
Leta 1942 so začeli Italijani obdajati Ljubljano z bodečo žico. Že naslednji dan je bilo delo končano in začela je veljati odredba o prepovedi prostega vstopa v mesto.
Leta 1943 so v Münchnu usmrtili Hansa Scholla in njegovo sestro Sophie, nemška borca proti nacizmu, ustanovitelja odporniške skupine, imenovane Bela vrtnica.
Leta 1949 se je 600-kilogramska krava Grady the Cow zagozdila v silosu na neki farmi v Yukonu, ameriška zvezna država Oklahoma, in tako pritegnila veliko medijsko pozornost.
Leta 1949 je Peking postal prestolnica Kitajske.
Leta 1958 sta se združila Egipt in Sirija in ustanovila Združeno arabsko republiko.
Leta 1967 je Suharto v Indoneziji odvzel oblast Sukarnu.
Leta 1973 sta se ZDA in Kitajska po obisku predsednika Richarda Nixona na Kitajskem sporazumeli o ustanovitvi uradov za sodelovanje.
Leta 1979 je Sveta Lucija postala neodvisna država.
Leta 1994 je Aldricha Amesa in njegovo ženo pravosodno ministrstvo Združenih držav Amerike obtožilo vohunjenja za Sovjetsko zvezo, kasneje pa so ga obsodili na dosmrtno ječo, njegovo ženo pa na pet let ječe.
Leta 1997 so znanstveniki v Roslinu na Škotskem objavili, da so uspešno klonirali odraslo ovco Dolly, ki se je skotila julija 1996.
Leta 2002 je helikopter MH-47E chinook blizu Filipinov strmoglavil v ocean. V nesreči je umrlo vseh deset članov posadke.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje