Ta datum večina zgodovinarjev šteje za konec antične dobe.
Leta 1486
se je v Vipavi rodil avstrijski diplomat in potopisec Sigmund Herberstein. Njegovo najbolj znano delo je knjiga o Rusiji, ki se je dolgo uporabljala kot priročnik za poznavanje ruskih razmer in ruske zgodovine.
Leta 1572
je v Parizu v noči s 23. na 24. avgust Katarina Medičejska med poročnim slavjem hčere z hugenotskim kraljem Henrikom Navarskim ukazala množični pokol hugenotov. To je bila t. i. šentjernejska noč. Francija je bila v tistem času razdeljena med protestante (v glavnem kalviniste, imenovane tudi hugenoti) in katolike. Katarina Medičejska in njen sin kralj Karel IX. sta bila katolika, plemstvo je bilo razdeljeno. Francija je bila v državljanski vojni. Ko so vsi hugenotski voditelji prišli na poroko Henrika Navarskega, so s privoljenjem Katarine Medičejske skoraj vse pobili. V vsej Franciji so usmrtili okoli 20.000 ljudi, samo v Parizu več kot 10.000.
Leta 1617
so v Londonu odprli prvo enosmerno ulico.
Leta 1754
se je v Versaillesu rodil francoski kralj Ludvik XVI.
Leta 1833
so v britanskem imperiju odpravili suženjstvo.
Leta 1839
so Britanci v prvi opijski vojni s Kitajci zasedli Hongkong, ki je postal britanska kolonija. Kitajcem so ga vrnili 1. julija 1997.
Leta 1863
je umrl ruski igralec Mihail Semjonovič Ščepkin, najpomembnejši umetnik tedanjega ruskega gledališča.
Leta 1900
se je v Zagorici na Dobrepolju rodil slovenski slikar Tone Kralj. Posvetil se je predvsem monumentalnemu cerkvenemu slikarstvu. V olju je naslikal številne imenitne podobe iz ljudskega življenja.
Leta 1864
se je na Kreti rodil grški državnik Elefterios Venizelos. Ko je bil predsednik vlade, je reformiral delavsko in agrarno zakonodaje ter reorganiziral grško vojsko. Med njegovim predsedovanjem je Grčija vstopila v balkansko zvezo in leta 1912 v prvo balkansko vojno.
Leta 1866
je bil podpisan Praški mir. V kratki avstrijsko-pruski vojni, ki je bila neizogibna, potem ko železni kancler Bismarck ni več priznal vrhovne oblasti Avstrije v Nemški zvezi, so pruske čete prisilile Avstrijce k podpisu premirja. Nemška zveza je razpadla, Prusija pa je v novo Severnonemško zvezo vključila manjše države.
Leta 1926
je umrl ameriški igralec italijanskega rodu Rudolf Valentino, najbolj priljubljeni filmski igralec iz začetka 20. stoletja. Valentinova nenadna smrt v 31. letu starosti je povzročila pravo množično histerijo, zlasti ženskega dela občinstva. Proslavil se je v nemih filmih.
Leta 1937
je umrl francoski skladatelj Albert Roussel. Napisal je štiri simfonije, vrsto simfoničnih pesnitev, mnogo komornih in klavirskih skladb in nekaj odrskih del.
Leta 1939
sta Nemčija in Sovjetska zveza v Moskvi podpisali sovjetsko-nemško nenapadalno pogodbo in tajne dokumente o delitvi interesnih sfer, kar je Hitlerju omogočilo napad na Poljsko. Nemčija je sporazum prekršila 22. junija 1941, ko je napadla Sovjetsko zvezo.
Leta 1942
se je začela ena največjih bitk v drugi svetovni vojni, bitka za Stalingrad, današnji Volgograd. Končala se je s strahovitim porazom Nemcev februarja 1943. Poraz je hkrati tudi pomenil preobrat na evropskem bojišču v drugi svetovni vojni.
Leta 1944
je Romunija prekinila zavezništvo s Hitlerjevo Nemčijo in se pridružila zaveznikom. Kralj Mihail I. je napovedal vojno Nemčiji in ukazal aretacijo pronacističnega voditelja Jona Antoneskuja.
Leta 1962
so prek telekomunikacijskega satelita Telstar vzpostavili prvo živo televizijsko povezavo med ZDA in Evropo.
Leta 1999
je umrl maroški kralj Hasan II.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje