Sam Henry Ford II. je bil predsednik podjetja med letoma 1945 in 1960, podjetje pa je leta 1956 pod njegovim vodstvom vstopilo tudi na borzo.
Henryjev oče Edsel je umrl leta 1943, ko je bil Henry v mornarici in se je bojeval na eni izmed bojnih črt. Zaradi tega ni mogel prevzeti podjetja, zato je do leta 1945, ko se je vrnil domov, podjetje vodil njegov dedek.
Od dne, ko je Henry Ford prevzel podjetje, do takrat, ko je vodenje prepustil vnuku, je podjetje naglo izgubljalo vrednost, in sicer povprečno deset milijonov dolarjev na mesec, zato je tudi predsednik Roosevelt razmišljal, da bi podjetje odkupil.
Henry Ford II. je predsedovanje nad podjetjem prevzel 21. septembra 1945, na tem mestu pa je ostal do 9. novembra 1960, ko je odstopil in prevzel naloge izvršnega direktorja. Med vodenjem podjetja je priznal, da s tem nima izkušenj, zato je najemal več strokovnjakov, da so mu pomagali pri upravljanju.
13. julija 1960 je bil Henry izvoljen tudi za člana upravnega odbora. Z vseh položajev, razen z upravniškega, je odstopil 1. oktobra 1979, naslednje leto pa se je odpovedal še članstvu v upravnem odboru. takrat je bilo podjetje četrta največja industrijska družba na svetu.
Henry Ford II. je umrl v Detroitu 29. septembra 1987, le nekaj dni po svojem 70. rojstnem dnevu.
Drugi dogodki na današnji dan ...
Leta 1781 je bilo ustanovljeno mesto Los Angeles.
Leta 1784 je umrl francoski astronom in geograf César Francois Cassini de Thury III.
Leta 1802 je nemškemu filologu Georgu Fridrichu Grotefendu uspelo delno razvozlati staroperzijski klinopis iz Perzepolisa.
Leta 1844 je bil v Lublanskih novicah prvič objavljen predlog, da naj Ljubljana postane prestolnica Slovenije.
Leta 1906 se je rodil ameriški molekularni biolog Max Delbrück. Leta 1969 je prejel Nobelovo nagrado za odkritja v zvezi z mehanizmi razmnoževanja in strukturo dednega materiala virusov. Sodeloval je pri prvih raziskavah bakteriofagov. Ukvarjal se je tudi s fiziologijo čutil. Umrl je 9. marca 1981 v Pasadeni.
Leta 1914 je bila sprejeta niška deklaracija o naravnih pravicah Slovencev, Hrvatov in Srbov.
Leta 1918 so se ameriške oborožene sile izkrcale v Rusiji.
Leta 1939 so v ZDA sprejeli zakon o nevtralnosti.
Leta 1942 je vichyjska Francija uvedla službo obveznega dela.
Leta 1944 je britanska vojska osvobodila Anvers.
Leta 1963 je umrl francoski državnik in finančni strokovnjak Robert Schuman. Na podlagi njegovega (potem po njem imenovanega - Schumanovega) plana je bila ustanovljena Evropska skupnost za premog in jeklo, predhodnica današnje Evropske unije.
Leta 1965 je v Lambarenu v Gabonu umrl nemški Nobelov nagrajenec za mir, teolog, zdravnik, glasbenik in filozof Albert Schweitzer.
Leta 1970 je na volitvah v južnoameriškem Čilu zmagal doktor Salvador Allende. Bil je kandidat levičarske Ljudske koalicije. Tri leta po izvolitvi za predsednika, natančneje 11. septembra leta 1973, je bil v Čilu izveden vojaški udar, v katerem je bilo ob Salvadorju Allendeju ubitih še 2.700 ljudi in začela se je vojaška diktatura generala Augusta Pinocheta.
Leta 1992 je bil nekdanji predsednik Bolgarije Todor Živko, ki so ga odstavili leta 1989, obsojen na sedem let zapora zaradi poneverbe državnih skladov. Prvi sekretar bolgarske Komunistične partije je postal leta 1954, devet let je bil predsednik vlade, nazadnje pa predsednik države. Po padcu komunističnega režima so ga zaprli že leta 1990.
Leta 1999 se je na referendumu o prihodnjem statusu Vzhodnega Timorja 78,5 odstotka prebivalcev odločilo za neodvisnost od Indonezije. Proindonezijske sile so kmalu zatem izzvale nerede, v katerih je bilo ubitih na stotine ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje