Pri Organizacijskem odboru Pokljuka so poudarili, da že več kot 20 let gostijo najboljše biatlonce sveta na mednarodnih tekmovanjih najvišje ravni. "Pokljuka leži v osrčju narave, povezavo in predstavo o sobivanju z njo pa je že od začetkov simboliziral gams, maskota pokljuških tekmovanj. Ker predstavlja bližajoči se SP največji zimskošportni dogodek v Sloveniji doslej, se je Organizacijski odbor Pokljuka odločil, da ob tej priložnosti predstavi novo maskoto – pokljuškega škrata. Pokljuški škrat, gamsov prijatelj, je junak zgodbe, ki mladim rodovom prinaša sporočilo o pomenu varovanja narave in gibanju ter ukvarjanju s športom," so organizatorji zapisali v sporočilu za javnost.
Kot pravijo, je pokljuški škrat Jurček glavni junak nove, posebne slikanice Zaklad pokljuških škratov. "Slikanica Zaklad pokljuških škratov je nastala v pričakovanju izjemnega športnega dogodka, ki ga Pokljuka gosti februarja 2020. Ne le obeti nove športne pravljice, pač pa tudi pravljična pokrajina ter bogata naravna in kulturna dediščina Pokljuke so navdihnili zgodbo o pokljuških škratih," so dodali.
Slikanica je plod dela slovenskih ustvarjalcev, mladinskega pisatelja Žige X. Gombača in ilustratorja Gorazda Vahna. Zaklad pokljuških škratov je zgodba o tem, kako so škratje s složnostjo premagali urok uničevanja narave. Spodbuja nas k temu, da naravo varujemo in raziskujemo njene skrivnosti, tudi pravljični svet pokljuških škratov, ki so varuhi pokljuškega zaklada in navdušeni telovadci, pravijo pri pokljuškem odboru.
"Pokljuški škratje so prav posebni škratje. So navihani, modri, zaščitniški do narave in zelo navdušeni nad škratovadbo. Vesel sem, da so me spustili v svojo družbo, mi zaupali svojo zgodbo in dovolili, da jo povem tudi vam," je dejal Gombač. Vahen pa nadaljeval: "Lepo je bilo pokukati v skriti svet gorskih škratov. Upam, da bo ta slikanica prispevala k boljšemu razumevanju Pokljuke in njenih skrivnosti."
Pri slikanici so sodelovali Športni center Triglav Pokljuka, organizacijski odbor SP-ja in zavod Škrateljc, kjer ustvarjajo zgodbe, ki povezujejo domišljijske svetove z naravo, kulturo in športom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje