Osrednja tema izobraževanja je bila po besedah direktorja parka Škocjanske jame, Albina Debevca, seznanjanje javnosti z dosežki in nujnostjo varovanja alpskega prostora. Srečanje pa je bilo namenjeno izmenjavi znanja o Alpah in predalpskem svetu med upravljavci zavarovanih območij.
Udeleženci so se posvetili osmim temam, med katerimi so tudi seznanjanje z ustreznimi zakonskimi predpisi, način upravljanja z zaščitenimi območji, usmerjanje turizma, trženje lokalnih izdelkov, pridobivanje blagovnih znamk ter raziskave in zavarovanje območij.
Slovenski trojček zaščitenih območij
Tokratno srečanje je hkrati tudi prvo izobraževanje v okviru projekta usposabljanja alpskih zavarovanih območij. Na seznam zaščitenih območij sta v Sloveniji poleg Škocjanskih jam umeščena še Triglavski narodni park in Logarska dolina.
Nov vpogled v alpsko podzemlje
Udeleženci so se posvetili tudi projektu Alpencom, ki s pomočjo sodobnih tehnologij, tudi s simulacijo preleta Alp, predstavlja alpski življenjski prostor. V predstavitev so vključene tudi Škocjanske jame. Projekt poteka med letoma 2005 in 2007, njegova vrednost pa je 1,4 milijona evrov. Glavni poudarek Alpencoma bo predstavitev alpskega podzemlja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje