Gre za bivanje v naravi z vsem udobjem, ki ga ponuja hotelska soba, hkrati pa s sanitarijami in posteljo odpravlja večino nevšečnosti kampiranja. Mobilna hotelska soba sredi narave je tako odgovor na potrebe sodobnega popotnika, ki poleg lokalne potrošnje sredi divjine išče varnost, udobje doma in harmoničen stik z naravo.
Glamping je globalni trend na področju kampiranja in tako postavlja temelje ekološkemu, trajnostnemu turizmu, zato ni naključje, da se v zadnjem času kot inovativna ponudba vse bolj uveljavlja tudi v Sloveniji. Pri nas je središče glampinga Bled. Prvi so v Veliki Zaki luksuzno kampiranje začeli v eko vasi Gozdne vile, kjer lahko prenočite v macesnovih hiškah, imenovanih kožarice, poleg tega pa se lahko okopate v leseni zunanji kadi z ogrevanjem na drva. Za najbolj odmeven butični resort za ljubitelje narave pa v zadnjem času velja blejski Garden Village. Na opuščeni vrtnariji, 300 metrov od Blejskega jezera, so postavili ekološke lesene hiške na drevesih in eno bolj inovativnih restavracij pri nas, v kateri skozi jedilnico teče potok - s svojo ponudbo merijo predvsem na premožne tuje goste.
Glamping nastanitve najdemo tudi drugod po Sloveniji. Ena bolj svežih so Bloke, kjer so tik ob jezeru postavljeni leseni šotori. Od odprtja, to je od maja, do septembra so imeli kar 500 nočitev, kar je sicer številka nočitev skozi celo leto. Z glampingom tako želijo na rob Notranjske, v destinacijo Zeleni kras, privabiti nov segment gostov, ki po načelih trajnostnega razvoja spodbuja tradicijo in lokalno ekonomijo.
Luksuzno kampiranje pa je tudi eden od načinov, kako podaljšati turistično sezono v pozno jesenski oziroma zgodnji spomladanski čas, predvsem ob reki Kolpi, kjer so imeli v kampih letos rekordno slab obisk. V Vinici lahko prenočite v glinenih kočah, imenovanih kolesarske vile, kjer računajo predvsem na kolesarje in motoriste, ki celotno kampopremo težko prevažajo s seboj. Nove so tudi lesene hiške v Kanu kampu v Radencih sredi Poljanske doline ob Kolpi, kjer gostom poleg nastanitve ponujajo tudi zgodbe lokalne kulinarike, vina in paket doživljajskih športnih aktivnosti.
Pri glampingu šteje inovativnost. Poleg vsega naštetega tako lahko v Sloveniji izbirate še med spanjem v drevesnih krošnjah ali na kozolcu v Lučah, na voljo imate s slamo krite zemljanke sredi Veržeja ali pa indijanske šotore in hiške na vodi v Termah Čatež. Glamping je tako tudi nadgradnja že obstoječe termalne ponudbe - tudi na Ptuju, kjer lahko prenočite v vinskih sodih. Tu se želijo z glampingom navezati na tradicijo ptujskega vinarstva in na zgodbo bogate rimske dediščine.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje