Zaprtje nekaterih smučišč v zadnjem obdobju, zastarela infrastruktura in neugodne vremenske razmere so razlogi za upad aktivnih smučarjev pri nas, konkurenčnost pa bi morali po prepričanju gorskih centrov ohranjati z nadaljevanjem obsežnih vlaganj v infrastrukturo.
Še pred desetletjem je pri nas aktivno smučala četrtina vseh prebivalcev, danes je aktivnih smučarjev približno polovica manj, pravi direktor Smučarske zveze Slovenije Uroš Zupan, ki ob tem opozarja, da se je v zadnjem desetletju zaprlo precej smučišč po državi, kar ima negativen vpliv tudi na razvoj posameznih krajev in regij. "Kanin stoji že drugo leto, Stari vrh se vsaj začasno zapira, Zelenica je predstavljala zibelko smučanja, tam so prve zavoje naredili tudi Bojan Križaj in drugi smučarji, zaprto je smučišče na Kobli, ki je predstavljalo jedro za bohinjsko-blejski del, zaprto je smučišče na Zatrniku, na Koroškem Šven ... To ni pozitivno ne za splošno smučanje ne za tekmovalni šport."
Težiti je treba k nadaljnjemu razvoju slovenskega smučarskega turizma in športne kulture, pravi Janez Janša, podpredsednik Združenja žičničarjev Slovenije in direktor Rekreacijsko-turističnega centra Krvavec, ki ob tem državo poziva, "da naj ponovno uvede šolo smučanja, ki naj jo financira država, kajti če to spoznajo pri svojih 10 letih, bodo veliko raje znova stopili na smuči, ker bodo imeli dobro izkušnjo. S tem pa bodo postali tudi prihodnji uporabniki naprav na smučišču."
Ob tem so ključna vlaganja v žičničarsko infrastrukturo, potencial imajo vlaganja v celoletno ponudbo oziroma krepitev obiska v poletni sezoni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje