Le malokateremu človeku uspe vedno točno priti na mesto srečanja. Foto: epa
Le malokateremu človeku uspe vedno točno priti na mesto srečanja. Foto: epa
Ženske z zamujanjem pošljejo moškemu neki znak.
Je danes moderno zamujati na zmenek? Foto: epa

Nekaj več kot deset minut naj bi bila namreč meja, pri kateri navadno pokličemo čakajočega in mu priznamo, da bomo nekoliko zamudili. In kaj vse se na svetu zgodi v tem času?

V Angliji in Walesu se na primer v času povprečne zamude rodi 12 otrok, zgodi se osem prometnih nesreč, v povprečju se na letala vkrcajo 3.804 ljudje, prek svetovnega spleta pa se pošlje kar 590 milijonov elektronskih sporočil.

Čeprav torej po desetih minutah naš planet ni več tak, kot je bil, pa ljudem, ki stalno zamujajo, nekaj minut očitno ne pomeni veliko.

V raziskavi, ki je bila objavljena na motoristični spletni strani GetMeThere.co.uk., je bilo namreč ugotovljeno, da se približno desetim odstotkom zamudnikov ne zdi pomembno poklicati in obvestiti čakajočih o zamudi, dokler ne preteče vsaj pol ure od dogovorjenega časa zmenka.

Starejši najmanjkrat zamudijo
Več kot 80 % anketiranih, ki so že dosegli starost 50 let, pa naj bi na kraj srečanja vedno prišli točno. Glavni razlog naj bi bil strah, da ne bi pravočasno prišli na pomemben sestanek ali zmenek, zato tudi vedno sedejo na zgodnejše prevozno sredstvo.

Prav nasprotno pa okoli 70 % mladih žensk meni, da je zamujanje na prvi zmenek povsem sprejemljiva, če ne celo trendovska poteza, saj naj bi s tem moškemu dale znak, da niso obupane.

Le pri eni stvari pa so bili odgovori moških in žensk enaki - obema spoloma je čisto vseeno, če kdaj zamudijo na taščino rojstnodnevno zabavo.