Kitajska je v nedeljo zgrešila bronasto medaljo v ženski štafeti 4 x 100 m mešano, po tekmi so tri tekmovalke - poleg Fujeve so v bazen skočile še Lu Jing, Ši Džinglin in Džu Menghui - dale izjavo za medije, a osrednje zvezde, ki je v Riu pred dnevi osvojila bronasto medaljo na 100 m hrbtno, najprej ni bilo videti nikjer, nato pa se je izkazalo, da je zvita od bolečin čepela nekje v ozadju.
Ko jo je novinarka (v kitajščini) vprašala, kaj se dogaja in ali je z njo vse v redu, je Fujeva odgovorila: "Tokrat nisem plavala dovolj dobro." Opravičila se je svojim kolegicam iz ekipe in dodala: "To je zato, ker sem včeraj dobila menstruacijo in sem še posebej utrujena - a to vseeno ne sme biti razlog, pač nisem plavala dovolj dobro."
Kitajkam tamponi španska vas
Fujevi so številni rojaki, predvsem pa rojakinje, takoj izrazili podporo na družbenih omrežjih, hkrati pa se je med Kitajci razvnela razprava o uporabi tamponov, ki na Kitajskem niso razširjeni, uporabljalo naj bi jih le dva odstotka tamkajšnjih žensk - za primerjavo jih, kot so pokazale raziskave, redno uporablja skoraj polovica Američank, o Slovenkah pa žal nimamo podatka.
Nekatere Kitajke so se na spletu po izjavi Fujeve odkrito čudile, kako je sploh lahko šla v vodo med menstruacijo, saj za tampone še slišale niso (kot zanimivost velja omeniti, da se prva kitajska znamka teh pripomočkov z zgovornim "škrlatno" obarvanim imenom Crimson Jade Cool šele pripravlja na naskok na trg). Kot so zapisali pri BBC-ju, tukaj pomembno vlogo igra tudi kultura, saj je na Kitajskem razširjen urbani mit, da lahko tamponi strgajo deviško kožico in uporabnico, ki je še devica, na ta način oropajo devištva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje