Lucile Randon, ki je leta 1944, ko je vstopila v red, prevzela ime sestra Andrej, je najstarejša Evropejka in drugi najstarejši človek na svetu (pred njo je Japonka Kane Tanaka, ki je 2. januarja praznovala 118 let). Zato so bili v domu starejših v Toulonu na jugu Francije, kjer živi, precej zaskrbljeni, ko je test na novi koronavirus 16. januarja pokazal, da je okužena.
Takoj so jo izolirali od preostalih stanovalcev in skrbno pazili, da se ji zdravstveno stanje ne bi poslabšalo, a žilava Francozinja je covid-19 brez večjih težav premagala, simptomi se ji sploh niso razvili, v torek pa so v domu starejših potrdili, da je bolezen tudi uradno prebolela.
Sestra Andrej, ki je slepa in uporablja voziček, se tako veseli praznovanja svojega 117. rojstnega dneva v četrtek, čeprav ga bo praznovala z manjšo skupino oskrbovancev kot običajno. V domu so za lokalni časopis Var Matin povedali, da ni pokazala nobenega strahu pred boleznijo, da pa jo je zelo skrbelo za druge oskrbovance v domu.
Na vprašanje belgijske televizije BFM, ali se je bala, ker je imela koronavirusno bolezen 19, je dejala, da ne, saj se ne boji smrti. "Srečna sem, da sem z vami, a bi si želela biti drugje – da bi se pridružila svojemu starejšemu bratu ter babici in dedku," je povedala.
Po podatkih raziskovalne skupine za gerontologijo (GRG) je sestra, kot omenjeno, drugi najstarejši človek na svetu. Rodila se je na začetku 20. stoletja, 11. februarja 1904. Odraščala je v protestantski družini, nato pa se pri svojih 27 letih spreobrnila v katoliško vero. Pri 40 je vstopila v red sester usmiljenja svetega Vincenta de Paula in prevzela ime sestra Andrej, kot poklon svojemu bratu, še piše na spletni strani Gerontology.
Med prvimi 20 najstarejšimi ljudmi na svetu so sicer same ženske, piše Reuters.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje