V Maleziji bodo poslanci glasovali o zakonu, ki zapoveduje, da mora vsakdo v javnosti govoriti slovnično pravilno, saj jih moti, da se v Maleziji meša toliko različnih jezikov - od uradnega malajskega jezika do kitajskih narečij, tamilščine in angleščine.
V Maleziji več kot polovica ljudi govori uradni malajski jezik, precej razširjena pa je tudi angleščina. Ker je v Maleziji veliko priseljencev iz Indije in Kitajske, oni in njihovi potomci govorijo svoja narečja, pogost jezik pa je tudi tamilščina.
Zaradi slabe slovnice v zapor
Varuhi malezijske kulturne dediščine bodo imeli brez dvoma manj dela, če bodo poslanci zakon sprejeli. Vendar bodo stroga merila pomenila tudi to, da bi vsak, ki bi se samo za trenutek zmotil ali pa pozabil na slovnična pravila, pristal v zaporniški celici v družbi morilcev in drugih zločincev.
In kaj čaka poslance?
So se pa na predlog zakona posmehljivo odzvali malezijski intelektualci, saj menijo, da bodo, če bo zakon sprejet, največ časa v zaporu preživeli prav poslanci. Ti so namreč znani po tem, da se med razpravami v parlamentu grdo zmerjajo in kričijo eden na drugega.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje