Foto:
Foto:
Gasilci v Derbyshireu so bolj izurjeni za gašenje požarov kot pa za športe.

Skupinski športi, kot sta omenjena, so namreč krivi za to, da je na gasilski postaji v Derbyshiru v zadnjih letih več gasilcev pristalo v bolnišnici zaradi poškodb pri športu, kot so zvini in zlomi, kot pa se jih je poškodovalo pri gašenju požarov.

Manjše poškodbe, ki jih staknejo pri telovadbi, so krive, da so gasilci na bolniški tudi dalj časa, občasno pa tudi kateri izmed njih toži postajo, da bi dobil odškodnino zaradi poškodbe pri delu.

Tako so poškodbe gasilsko in reševalno enoto v Derbyshiru od leta 2000 stale več kot 100.000 funtov, poleg tega pa so se za gasilce zvišale tudi zavarovalne premije. Povprečni bolniški staž na gasilca tako znaša 17 dni na leto.

Kot je povedal Allan Marshall, pomočnik vodje gasilske enote, je v modi, da tožiš tistega, ki te je zaposlil. Tako zaposleni tožijo gasilsko enoto zaradi zvinov in zlomov gležnjev, prstov in zapestij.

Po novem morajo tako zaposleni, namesto da bi igrali moštvene športe na prostem, telovaditi v telovadnici.