V številnih evropskih mestih so poganjali pedala kolesarji brez obleke. Foto: epa
V številnih evropskih mestih so poganjali pedala kolesarji brez obleke. Foto: epa
Protestniki po vsem svetu se velikokrat odločajo za goloto. Ne čisto goli Mehičani so zahtevali reformo kmetijstva. Foto: epa
In še primer druženja nagcev brez protestne vsebine - tek golih zadnjic na Nizozemskem. Foto: epa

V Londonu se je približno sto nagcev zapeljalo mimo glavnih mestnih znamenitosti, šli so tudi mimo veleposlaništva ZDA, saj so želeli severnoameriško velesilo izrecno opozoriti na odvisnost zahodnjakov od požrešnih avtomobilov.

Nekateri kolesarji so na ekološka vprašanja opozarjali z gesli, eden od organizatorjev pa je povedal: "Protestiramo proti odvisnosti od nafte in nepotrebni uporabi avtomobilov! London je izredno onesnažen, saj je poraba fosilnih goriv prevelika."

V španski prestolnici so goli kolesarji pritegnili številne začudene poglede. Pedala so poganjali večinoma moški, ki so imeli na sebi le čevlje in kolesarske čelade ali kape, ki so jih varovale pred vročim soncem. Njihovo sporočilo mestnim oblastem in someščanom je bilo jasno: "Naj vsi vedo, da se v prometu vsak dan počutimo tako ranljivi, kot da bi bili goli. Vsak dan nas ogrožajo nevzgojeni agresivni vozniki, ki divjajo po mestnih ulicah."

Madrid je med ljubitelji kolesarjenja znan kot do kolesarjev zelo neprijazno mesto, vsem, ki mesta ne poznajo, pa uporabo kolesa močno odsvetujejo.

Tudi v drugih španskih mestih so goli kolesarji zahtevali več strpnosti drugih udeležencev v prometu, vse Špance pa so pozvali, naj več kolesarijo in tako pomagajo zmanjšati onesnaženje zraka v mestih, ki morajo postati do kolesarjev in pešcev bolj prijazna.

Golim kolesarjem v Evropi so se pridružili tudi somišljeniki v Izraelu, ZDA, Avstraliji in Kanadi.