Williamsova je oktobra leta 2007 na ugledno trgovsko verigo naslovila pritožbeno pismo. "Moje prsi so del mojega telesa, ne nosim jih zaradi kakšnega posebnega namena, nisem si jih izbrala, ne mislim nenehno na to, da bodo nekoč hranile otroka, ali celo na to, da so objekt spolnega poželenja. So pač del telesa, kot je tudi koleno," je v pritožbenem pismu napisala odločna 26-letnica.
S pomočjo skupine njenih somišljenic pod imenom Oprsja za pravico (zbrale so se prek Facebooka) je uspela doseči ukinitev tako imenovanega davka na prsi. V trgovinah M & S, ki vsako minuto prodajo 45 modrčkov oz. 20 milijonov modrčkov na leto, so tako zdaj modrčki vseh velikosti cenovno izenačeni.
Beckiejin boj za enako ceno modrčkov je bil v Britaniji zelo odmeven, kot piše Spiegel pa je šlo za boj za enakopravnost in boj proti diskriminacji.
A. M.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje