Bodo ciprski zdravniki uresničili grožnje in stavkali na morju? Foto: EPA
Bodo ciprski zdravniki uresničili grožnje in stavkali na morju? Foto: EPA

Stavros Stavrou, vodja zdravniškega sindikata, je zagrozil, da bodo zdravniki sledili zgledu drugih nezadovoljnih zdravnikov v Evropi, stavkali pa bodo kar na morju.

Povedal je, da se sindikat že dogovarja z neko agencijo, ki organizira križarjenja. Za več kot 500 zdravnikov nameravajo najeti ladjo.

"Francozi in Belgijci so že stavkali na podoben način. Mi nimamo kopenskih meja, zato bomo odšli na morje, kjer nas ne bodo mogli izkoriščati, " je povedal Stavrou. Ciprski zdravniki se že štiri leta pritožujejo nad svojim položajem in razmerami, v katerih delajo.

"Nimamo državnega zdravstvenega sistema, bolnišnice ne delajo, kot bi morale, paciente pa sprejemamo v popolnoma neustreznih razmerah, " je dodal Stavrou. Sindikat bo počakal še pet dni, nato pa bo svojo grožnjo uresničil.

Letos je 300 francoskih kirurgov tri dni simbolično preživelo v nekem počitniškem kampu v Veliki Britaniji. Tja so odpotovali, da bi izrazili nezadovoljstvo nad delovnimi pogoji, hkrati pa so se na ta način izognili strogim francoskim zakonom, ki policistom dovoljujejo, da stavkajoče tudi s silo privedejo nazaj na delo.