Da bi se kdaj v Evropski parlament vrnila kot političarka, se Conchiti ne zdi verjetno, možnosti pa vseeno ne izključuje.
Da bi se kdaj v Evropski parlament vrnila kot političarka, se Conchiti ne zdi verjetno, možnosti pa vseeno ne izključuje. "Tega si sicer ne znam predstavljati, a morda se čez 20 let v drugačnih okoliščinah ponovno srečamo tukaj," je dejala. Foto: Reuters

Kot je povedala na novinarski konferenci pred koncertom, je raje umetnica kot političarka, saj tako lažje posreduje svoje sporočilo. "Umetniki si lahko privoščimo več norosti," je dejala pevka.

Umetnica si šteje v izjemno čast, da je lahko spregovorila v Evropskem parlamentu. A njeno sporočilo ostaja enako: "Ne morem vam postreči s čim novim, saj se ni nič spremenilo na bolje. Cilj še dolgo ne bo dosežen - da bi bili drug do drugega spoštljivi."

Na politiko se, kot pravi, ne spozna, se ji pa zdi nedoumljivo, da so teme, kot je istospolna poroka, še vedno predmet razprave. Meni, da življenje politikov ni lahko. "Vendar pa so si tudi ti ljudje sami izbrali svoj poklic, tako kot sem si ga jaz. In pričakujem rezultate," je še poudarila. Ob tem je dodala, da bi dala vse, da bi podprla tiste, ki potrebujejo njeno podporo, ter izrazila veselje nad povabilom za koncert pred parlamentom.

V EP-ju zaradi posebnega vabila
Vabilo Conchiti za enourni koncert pred Evropskim parlamentom je podpisalo pet evropskih poslancev iz različnih političnih skupin, med njimi evropska poslanka iz Avstrije Ulrike Lunacek.

Kot je dejala Lunackova, prinaša Wurstova pomembno politično sporočilo, ki nima nič opraviti s strankami, ampak govori o pravici do življenja v miru in svobodi za vse. Na kritike konservativnejših kolegov glede stroškov koncerta se ne ozira. Kot je pojasnila, Wurstova ne bo dobila honorarja, stroške - okoli 18.000 evrov pa bosta pokrili pevka in Stranka zelenih.