Zdravnik je bil na poletu iz Teksasa v Kalifornijo, kjer bi se moral srečati s svojimi odvetniki zaradi sojenja, na katerem bodo na drugi obravnavi očitali, da je igral vlogo pri smrti pevca Michaela Jacksona. Nenadoma je ena izmed potnic omedlela, Murray pa ji je takoj priskočil na pomoč.
Otipal je zelo šibak srčni utrip, bolnica pa se kar pol ure ni odzivala. Zdravnik jo je stabiliziral in ob njej ostal vse do pristanka na letališču v Novi Mehiki, kamor so preusmerili polet ter kjer so jo že pričakali reševalci in jo prepeljali v bolnišnico. "Nismo presenečeni, saj smo ves čas trdili, da je dober zdravnik. In to dobri zdravniki tudi počnejo - rešujejo življenja," se je na novico o hitri pomoči takoj odzvala tudi Murrayjeva odvetniška ekipa.
Kaj se je v resnici zgodilo?
57-letni Ed Murray je policiji že nekaj dni po pevčevi smrti 25. junija lani povedal, da je Jacksonu vbrizgal močan anestetik propofol, a šele potem ko je poskušal pevcu pomagati pri nespečnosti - trajala je kar šest tednov - s številnimi drugimi zdravili in potem ko je Jackson "večkrat zahteval" zdravilo. 20 minut po injekciji je Jacksonu zastalo srce, medtem ko je bil Murray na stranišču in je "za približno dve minuti" zapustil pevčevo sobo.
Po lastnih besedah je Murray na pomoč poklical šele uro po tem, ko je zaznal, da Jackson ne diha. Mrliški oglednik je presodil, da je bila Jacksonova smrt uboj in da jo je povzročila kombinacija zdravil, predvsem propofola in lorazapama.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje