Kratica posebnega zakona pa je "covfefe", kar je doslej morda najbolj znan zatipk predsednika Donalda Trumpa; kasneje ga je sicer izbrisal.
Trump je 31. maja na Twitterju objavil besedilo "kljub nenehnemu negativnemu tisku covfefe". Nekaj ur zatem je tvit izbrisal, a beseda je nemudoma poskrbela za splošno zabavo med uporabniki spletnih družbenih omrežij, ki so tekmovali v domislicah, kaj bi pomenila ta beseda, ki v angleščini seveda ne obstaja.
Izvoljeni predstavniki odgovorni tudi za svoje tvite?
Vendar je ta tvit odprl tudi resnejše vprašanje, ali bi morali biti tudi tviti vključeni v t. i. zakon o ohranjanju predsednikovih izjav. "Da bi ohranili zaupanje javnosti v vlado, morajo izvoljeni predstavniki odgovarjati za to, kar izjavijo. To vključuje tudi tvite v 140 znakih," je uvedbo posebnega akta utemeljil demokratski kongresnik iz Illinoisa Mike Quigley.
"Če bo predsednik uporabljal družbena omrežja za nenadno sporočanje političnih odločitev, potem moramo zagotoviti, da so te izjave dokumentirane in ohranjene za prihodnjo obravnavo. Tviti so močni in predsednik mora nositi odgovornost za vsako objavo," je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP dejal Quigley.
Predlagal je, da bi zakon poimenovali s kratico COVFEFE (v angleščini Communications Over Various Feeds Electronically for Engagement). V skladu z določili tega zakona pa bi morali Trumpove tvite ustrezno dokumentirati in arhivirati, predsednik pa svojih tvitov ne bi smel več brisati, sicer bi tako kršil zakon.
V Beli hiši se za zdaj na pobudo še niso odzvali. Je pa Trumpov tiskovni predstavnik Sean Spicer prejšnji teden pravzaprav potrdil, da so Trumpove objave na Twitterju "uradne izjave predsednika ZDA".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje