Čeprav trdi, da ni posebej politična oseba, je član ene najvplivnejših zasedb v zgodovini glasbe v pogovoru za The I kritiziral konservativno vlado Združenega kraljestva in celo namignil, da je ta "uničila Britanijo".
"Res me spravlja v depresijo," je priznal May in dodal, da ga skrbi predvsem propagandna moč, ki jo imajo nekateri konservativni mediji. "Ti ljudje bi lahko ponovno izkrivili naslednje volitve. In lahko, da bomo ostali ukleščeni z istimi ljudmi, ki jih imamo na oblasti že zadnjih 10 let, uničili so Britanijo. Zelo me frustrira, kako težko je danes najti resnico. Nihče ne ve več, kaj je resnica, poleg tega pa se zdi, da nikomur za to ni več mar. Svet je zelo čuden in zmešan kraj, kjer se ne počutim dobro," je bil oster 75-letnik.
Glede spopadanja z depresijo kitarist pojasnjuje, da mu pri tem pomaga glasba, pravi, da je to zanj vedno bil vir tolažbe. "Glasba je napajala moje celotno življenje. Mnogokrat mi ga je celo rešila," dodaja. Povedal je tudi, da je glasba zanj najboljša terapija, kljub temu, da je depresija del njegove psihe: "Mislim, da je to nekaj dednega, nekaj, česar sem se zelo dolgo zavedal."
Pred kratkim je izšla tudi dolgo pričakovana ponovna izdaja ob 40. obletnici mini albuma Star Fleet Project. Sprva je bila izdana kot zbirka treh pesmi leta 1983, vsebuje pa vse posnetke, ki so bili posneti med prvotnimi snemanji.
Projekt je vključeval Maya, legendarnega kitarista Eddieja Van Halena, pa tudi Alana Gratzerja (bobni), Phila Chena (bas) in Freda Mandela (klaviature). Projekt so začeli, potem ko je Maya navdihnila glasba, ki se je predvajala ob zaključkih japonske televizijske serije Star Fleet, ki je bila v osemdesetih izjemno priljubljena v Veliki Britaniji. Spremljal jo je predvsem njegov sin James.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje